«Свобода» розпочала підготовку до третього Майдану

08.12.2014 11:35   -
Автор:

Цими вихідними увага усіх ЗМІ була прикута до малої батьківщини президента Петра Порошенка, де місцеві «активісти» влаштували квазі-майдан з палаючими покришками, штурмом адмінбудівель, бійками з правоохоронцями та постраждалими, передає espreso.tv.
Як і під час сумнозвісних подій під будівлею Верховної Ради в Києві 14 жовтня, цього розу знову засвітилися хлопці з ВО «Свобода». Але, якщо в жовтні свободівці відразу ж відхрестилися від участі в безладах, то у Вінниці пішли значно далі. В неділю було влаштовано так зване «народне віче», на якому окрім вимог звільнити все керівництво області, за винятком голови облради Сергія Свитка (навколо фігури якого і розпочався «майдан»), було обрано «народного губернатора» свободівця Олексія Фурмана.
В «Свободі» свої дії пояснюють тим, що у такий спосіб попередили «контрреволюцію», яку буцім-то намагалися влаштувати в місті «колишні регіонали та пристосуванці», під якими певно маються на увазі представники пропрезидентського блоку. А бійню під ОДА, як зазначають свободівці, спровокували, звісно, не вони, а правоохоронці.
Читайте також: Сможет ли новый парламент изменить Украину?
Складається враження, що після поразки на парламентських виборах «Свобода» вичерпала усі засоби цивілізованої політичної боротьби і вдається до того, що в неї виходить краще за все – до провокацій. Нагадаємо, на останніх парламентських виборах у Вінницькій області «Свобода» набрала аж 4,25% голосів, тоді як Блок Петра Порошенка, проти якого в першу чергу і направлені акції партії Тягнибока, — 37,45%. Отже, не маючи широкої суспільної підтримки, «свободівці» використовують те, що мають, — молодих та агресивних активістів. Маючи таке ядро, спровокувати і без того заведене війною населення на безлади не так вже й складно. При цьому «Свобода» аж ніяк не соромиться використовувати методи проросійських сепаратистів і гратися в «народних» губернаторів. За такої логіки, наступний крок бачиться хіба у проголошенні «Вінницької народної республіки».
Кому все це в першу чергу вигідно, всі і так давно розуміють. В Кремлі давно і вперто просувають ідею «третього Майдану», відроджуючи в українському суспільстві «противсіхство» та спекулюючи на антиолігархічних настроях. Не цураються такої агітації навіть донецькі терористи, які розповідають, що «разом з українським народом скинуть владу олігархів в Києві і по всій країні будуть виключно народні республіки». Саме антиолігархічну лівацьку риторику активно використовує наразі і «Свобода».
Читайте також: Разрушим Украину до основания
До того ж Вінничина, як мала батьківщина чинного президента та центральноукраїнський регіон, для розхитування ситуації підходить чи не ідеально.
Отже, свободівці вкотре, свідомо чи несвідомо, зіграли на боці Кремля. Подібних промосковських акцій в доробку націоналістів накопичилося підозріло багато. Це і сумнозвісна бійня під радою 14 жовтня, і нещодавні бійки в Києві на Осокорках та під Палацом «Україна», і, прикриті сумнівними екологічними аргументами, акції проти видобутку сланцевого газу. Сюди ж можна віднести і чисельні антигейські акції та так звані марші проти нелегальної міграції. Враховуючи таку велику користь, яку несуть Москві націоналісти зі «Свободи», в те, що все це несвідомо і випадково, віриться все менше.
Автор: Леонід Чумак

ПоделитьсяКатегория: Новости

Теги: , ,