Суд дозволив «Дніпропетровськгазу» нарахувати споживачам борги за кілька років

13.12.2018 09:00   -
Автор:

Українці отримали квитанції від облгазів із донарахуваннями за 2,5 роки. Відповідний дозвіл надав Верховний Суд України. Колегія суддів рішенням від 27 листопада скасувала дію норм споживання газу для клієнтів без лічильника, які уряд встановив у 2016 році.
Про це пише «UA.NEWS», повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».
Про зміну норм споживання та розрахунків з урахуванням рішення Верховного суду заявили і в облгаззбутах (ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Криворіжгаз»).
Таким чином облгазсбути включили у платіжки за газ заборгованість, яка накопичилася за ці 30 місяців. У соцмережах пишуть, що донараховані суми сягають 12,5 тис. грн.
У лютому 2016 року Кабмін встановив норми споживання на рівні 4,4 куб на людину, а пізніше кабінет Гройсмана знизив їх до 3,3 кубів. У зв’язку з рішенням суду, почала діяти попередня постанова і норми піднялися до рівня 6 кубометрів на одну людину в місяць.
Причина визнання згаданих норм недійсними полягає в порушенні регламенту Кабінету міністрів під час їх затвердження. Йдеться про недотримання принципів регуляторної політики (передбачуваність, плановість, обгрунтованість), відсутність аналізу регуляторного впливу акта, порушення вимог щодо оприлюднення акту і документа, що містить аналіз його регуляторного впливу, а також неузгодженість акту з регуляторною службою України.