Створили 24 “наркологічні кабінети”: ліквідована масштабна мережа продажу наркотиків у Києві та Харкові

02.03.2024 16:11   -

Державне бюро розслідувань затримало учасників злочинної організації, які у Києві та Харкові створили 24 “наркологічні кабінети”. В них лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних. Потім наркотик отримували члени злочинної організації та продавали наркозалежним у власній аптеці. Про це повідомляє 49000 із посиланням на ДБР.

Мережа діяла з 2020 року. За цей час зловмисники отримали понад 5 млн грн від незаконного обігу наркотиків та реалізували понад 10 кг метадону, на які лікарі видали понад 15 тисяч незаконних рецептів.

Під час обшуків у фігурантів вилучили значні суми коштів та автомобілі, придбані за кошти від нелегального бізнесу.

Організатору групи повідомлено про підозру у створенні та керівництві злочинною організацією, організації незаконної видачі рецептів на наркотики, легалізації злочинних доходів та інших злочинах.

Затримано також двох керівників наркологічних кабінетів, які намагалися втекти від правосуддя.

Засновникам та директорам товариств, на які були зареєстровані “наркологічні кабінети”, а також лікарям, які незаконно видавали рецепти на метадон, повідомлено про підозру у відповідних статтях Кримінального кодексу України.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів та арешту вилученого майна.