Скільки громадян повернула Україна в результаті обмінів: розвідка уточнила кількість

18.03.2023 16:00   -

За понад рік повномасштабного вторгнення Росії Україні вдалося повернути з російського полону майже 2 тисячі українців. Нерідко в організації обмінів полоненими сприяють інші держави, як то Туреччина чи Саудівська Аравія.

При цьому окупанти продовжують порушувати вимоги міжнародних конвенцій щодо поводження з військовополоненими, зокрема, не допускають у місця утримання українців у полоні представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. Про це в ефірі національного телемарафону заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Представник військової розвідки відмовився називати точні цифри щодо кількості українців, які досі перебувають у полоні Росії. Озвучування цих чутливих даних, стверджує Юсов, може зашкодити майбутнім обмінам.

“Ми не коментуємо наразі цифри, оскільки триває підготовка до наступних обмінів. І безумовно, в Україні працює Національне інформаційне бюро, зокрема, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Всі дані добре відомі: і кількість українців, які знаходяться в російському полоні, ну й звичайно, кількість р*шистів, яких захопили наші оборонці, або які добровільно здалися в полон. Проте ці цифри ми зараз не оприлюднюємо, не коментуємо”, – зазначив Юсов.

Він також наголосив: хоча переважно перемовини про обміни Україна та Росія ведуть у двосторонньому форматі, часом до організації обмінів долучаються й інші країни.

“Безумовно, ми пам’ятаємо всі великий обмін, коли повернули 215 оборонців, ми віддали Медведчука. Власне, ця операція відбувалася в декількох країнах — це і Туреччина, це і Саудівська Аравія, і Польща. Але якщо говорити про міжнародні інституції, то, станом на тепер, ось ці обміни й переговори відбуваються, скажімо, в основному у двосторонньому порядку. Ми готові використовувати всі інструменти, готові до будь-якої допомоги, але це справа України. І якщо ситуація змінюватиметься, всім буде лише краще від цього”, – зазначив Юсов.

Водночас, за словами представника ГУР МОУ, Росія продовжує порушувати Женевську конвенцію щодо поводження з військовополоненими. Наприклад, до місць утримання українців у РФ та на окупованих територіях загарбники дуже обмежено допускають представників Червоного Хреста. А слідча група ООН за багато місяців так і не змогла потрапити на територію колонії в Оленівці на Донеччині, де російські окупанти минулого літа вбили десятки поранених захисників “Азовсталі”, що опинилися в полоні.

“Але не дивлячись на це все, українці повертаються додому. І вже майже дві тисячі українців і українок після повномасштабного вторгнення в результаті обмінів повернулися додому”, – наголосив Юсов.