Скандал: глядачі обрали Kalush Orchestra але на «Євробачення-2022» від України поїде Alina Pash

13.02.2022 10:56   -

Україну на пісенному конкурсі «Євробачення-2022», фінал якого відбудеться 14 травня в Турині, представлятиме Alina Pash. Вона отримала найбільше балів підтримки від журі. Про це стало відомо в ефірі телеканалу «UA:Перший».

Закарпатська співачка для конкурсу записала трек «Тіні забутих предків» — це лірична композиція з фольклорними мотивами, у якій поєдналися українська й англійська мови. Назва пісні дублює назву повісті класика української літератури Михайла Коцюбинського.

З’явилася повна версія скандалу гурту Kalush Orchestra з головним суддею конкурсу Ярославом Лодигіним. Відео опубліковав Леонід Поліщук на своєму каналі в Youtube.

Музиканти звинуватили Суспільного мовника у фальсифікації балів від журі та глядачів. Гурт Kalush Orchestra вимагав показати їм протоколи голосування глядачів, і це при тому, що саме за цим голосування цей гурт набрав найбільше балів. А от за балами журі він посів третє місце.

Втім, за словами гурту, перед ними просто зачинили двері і відмовились показувати результати голосування. Музиканти вважають, що якби там «було все чисто», то від них би нічого не приховували.

Артистів також здивувало те, що спершу головний суддя конкурсу Ярослав Лодигін оцінив номер Wellboy як «для внутрішнього користування», а потім віддав співаку високий бал – 7.

Соліст гурту заявив, що вони вважають, що у нацвідборі на Євробачення-2022 переміг саме Kalush Orchestra.

Музиканти пояснюють, що проблема в тому, що під час прямого ефіру не показали фінальні голоси і ведучий плутався під час оголошення балів за результатами голосування глядачів.

Представник Суспільного в журі Ярослав Лодигін висловив готовність в судовому порядку з’ясовувати стосунки із учасниками, незадоволеними результатами.

Kalush Orchestra заявив, що створює петицію на сайті президента України щодо голосування.

Відбувся фінал нацвідбору до Євробачення-2022 (“Пісні-фіналісти нацвідбору на Євробачення 2022”).