Система Prozorro дозволяє контролювати місцеву владу й економити гроші на багоустрої міста

19.08.2020 15:50   -

У Дніпрі ремонтують вулицю Юрія Кондратюка – основну магістраль, що проходить між житловими масивами Червоний Камінь та Покровський, а також поєднує вулицю Набережну Заводську та проспект Свободи. Роботи відбуваються в два етапи: перший – заміна комунікацій та асфальтового покриття, другий – облаштування тротуарів, зелених зон та місць для відпочинку.

«На цій ділянці щодня великий трафік як автомобілів, так і пішоходів. Дорога та тротуари тут були в поганому стані. Спочатку ми замінили всі комунікації, наразі ж укладаємо новий асфальт. Ця локація цікава тим, що тут будуть облаштовані підвищені пішохідні переходи, які одночасно виконуватимуть функції лежачих поліцейських. Для безпеки людей тут встановлять огорожі, які відділятимуть пішохідну зону від дороги», – розповів головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко.

За його словами, вартість ремонту  по вулиці  Юрія Кондратюка складає трохи більше 80 млн грн. Завдяки системі  «Prozorro» вдалося заощадити більше 20 млн грн. Роботи з благоустрою різної вартості ведуться одночасно на 20 об’єктах у різних районах міста.

 «За весь час роботи в системі «Prozorro» Дніпровською міською радою було проведено 73 тисячі тендерів на загальну суму близько 56 мільярдів гривень. Таким чином вдалося заощадити 1,6 мільярдів гривень платників податків. Наразі Дніпро посідає лідируючу позицію серед усіх міських адміністрацій країни по роботі в системі «Prozorro». Попереду тільки міністерства та Київська адміністрація. Ми входимо в топ-10 та посідаємо 8 місце серед усіх державних закладів України. Лише департамент  благоустрою інфраструктури, наприклад, завдяки активності у «Prozorro» зміг заощадити трохи більше 1 мільярда гривень. Плюси від такої економії очевидні, адже чим більше ми збережемо коштів, тим більше буде зроблено необхідного та корисного в Дніпрі», – підсумував заступник міського голови Михайло Лисенко.