Американці створили гіперзвукову крилату ракету

09.09.2020 18:37   -

DARPA та ВПС США (USAF) оголосили про успішне завершення випробувань гіперзвукової крилатої ракети і готові приступити до перших безкоштовних польотних випробувань протягом календарного року. Спільні зусилля були спрямовані на розробку та демонстрацію важливих технологій для створення ефективної та доступної за ціною гіперзвукової крилатої ракети, що запускається з повітря, – повідомляє видання Defense-Aerospace.

Виконавці HAWC Lockheed Martin та Raytheon Technologies протестували вдосконалені конфігурації повітряних суден, які обіцяють досягти та підтримувати ефективний гіперзвуковий політ. Їхні майбутні льотні випробування будуть зосереджені на техніці рушія з використанням вуглеводневих скрамметрів та методах теплового управління, щоб забезпечити тривалий гіперзвуковий круїз, на додаток до доступних конструкцій систем та виробничих підходів.

“Завершення серії випробувань демонструє, що обидві конструкції HAWC готові до вільного польоту”, – сказав Ендрю “Типпі” Нодлер, менеджер програм HAWC в Офісі тактичних технологій DARPA. 

Під час випробувань ракети були підвішені на літак, але не були запущені.

Тепер розробники займаються підготовкою до перших льотних випробувань прототипів HAWC, які планується провести протягом року.

Розробка ракет за програмою HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept) ведеться в рамках тендеру, оголошеного військовими в середині 2010-х років. Він передбачає розробку гіперзвукової авіаційної ракети, яку можна було б запускати з винищувачів декількох типів, включаючи F-35 Lightning II.

За підсумками тендера DARPA розраховує отримати боєприпаси, здатні виконувати польоти на швидкості понад 5 чисел Маха.

Крім того, за підсумками проєкту HAWC повинні бути отримані технології керованого гіперзвукового польоту, прямоточного гіперзвукового повітряно-реактивного двигуна, що працює на вуглеводневому паливі, а також термостійких матеріалів.

У тендері HAWC поки беруть участь дві американських компанії: Raytheon і Lockheed Martin.

Під час випробувань, проведених DARPA 1 вересня 2020 року, перевірялися прототипи ракет HAWC, розроблені американськими компаніями Raytheon і Lockheed Martin.

Нагадаємо, додатково Сполучені Штати провели нові тести гіперзвукової ракети AGM-183A ARRW, яка розробляється корпорацією Lockheed Martin.

У квітні ПС США запустили програму Future Hypersonics Program, метою якої є розробка авіаційної двоступеневої гіперзвукової ракети. Згідно з вимогами військових, перша – розгінна – ступінь ракети повинна бути твердопаливною.

Вона буде розганяти боєприпас до швидкості, на якій стане можливим включення гіперзвукового повітряно-реактивного двигуна. Сама ракета буде нести звичайну бойову частину.