Сім наукових проектів ДНУ фінансуватиме держава

26.03.2019 10:45

Сім проектів, подані науковцями Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара на конкурс держбюджетних тем у 2019 році, отримали високі бали і матимуть бюджетне фінансування.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на «Вісті Придніпров'я».

Цього року 155 закладів вищої освіти та наукових установ України подали на розгляд експертів 779 проектів. ДНУ увійшов у ТОП-10 університетів за кількістю проектів, що фінансуватимуться державою, посівши сьоме місце в загальноукраїнському рейтингу.

Також університет є абсолютним лідером серед ЗВО Дніпра: високі експертні оцінки отримали три проекти УДХТУ, два – ДДАЕУ, один – «Дніпровської політехніки».

«На конкурс 2019 року вченими нашого університету було направлено 7 проектів на загальну суму 6 млн грн,– повідомив проректор з наукової роботи ДНУ, професор Сергій Оковитий. – За всіма проектами попередньо проведена копітка робота, у результаті чого підготовлено кілька міждисциплінарних проектів «механіка+математика», «хімія+біологія». У процесі вдосконалення проектів ми намагалися так сформувати авторські колективи й сформулювати ключові позиції, за якими вони оцінюються, щоб запобігти втраті балів у експертних висновках. Така практика дала відмінні результати».

Зазначимо, усі проекти вчених ДНУ отримали від 80 до 89 балів, а згідно з наказом МОН України від 09.11.2018 № 1223 «Про затвердження експертних оцінок проектів наукових фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок», до «високого рівня» віднесено проекти, які набрали більше 75 балів. Саме вони будуть фінансуватися державою у поточному році.

Для довідки: Перелік наукових фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок ДНУ, які отримали високі експертні оцінки:

1. «Дослідження алгебраїчних структур з природними обмеженнями та деякі питання квантової механіки» – керівник проекту проф. Леонід Курдаченко.

2. «Конструювання N,O,S-вмісних гетероциклів із залученням нових каталітичних систем. Експериментальне та теоретичне дослідження» – керівник проекту проф. Сергій Оковитий.

3. «Концепція інноваційного біомоніторингу токсичного навантаження тварин у природних і штучних екосистемах» – керівник проекту проф. Віктор Недзвецький.

4. «Нові стани матерії та ефективні взаємодії в експериментах на Великому гадронному колайдері» – керівник проекту проф. Володимир Скалозуб.

5. «Оптимізація та дослідження поведінки неоднорідних структур з урахуванням появи мікродефектів, тріщиноутворень та отворів» – керівник проекту проф. Петро Когут.

6. «Розробка математичних моделей та алгоритмів розв’язання прикладних задач класифікації, кластеризації на основі теорії оптимального розбиття множин» – керівник проекту проф. Олена Кісельова.

7. «Високоефективні матеріали для функціональної електроніки на основі складних оксидів та халькогенідів металів» – керівник проекту проф. Тетяна Панченко.

У конкурсі проектів молодих учених фінансування отримав проект під керівництвом доцента Тетяни Лихолат «Екологічні засади раціонального ресурсовикористання та розвитку агропромислового комплексу Придніпров’я в галузі аквакультури, рибництва та рибальства».

Комментарии
Последние записи в блогах

«Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області» по завершенні Колядних свят, 23 січня 2020 року, урочисто передало величного Дідуха, який стояв на майдані Незалежності у Рівному, на постійне експонування до Національного центру народної культури у м. Києві – музею Івана Гончара.

Подробнее

Декларування доходів, отриманих фізособою за послуги, надані іншій фізособі

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України.

Норми встановлені п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Подробнее

Про справляння у 2020 році платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що ДПС України надала наступні рекомендації стосовно справляння у 2020 році платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів.

Подробнее

Зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що 19.01.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2019 № 436 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 436) (зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 23.12.2019 за № 1278/34249), яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 24.11.2014     № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 03.12.2014 за № 1553/26330.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю