Сім наукових проектів ДНУ фінансуватиме держава

26.03.2019 10:45

Сім проектів, подані науковцями Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара на конкурс держбюджетних тем у 2019 році, отримали високі бали і матимуть бюджетне фінансування.

Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на «Вісті Придніпров'я».

Цього року 155 закладів вищої освіти та наукових установ України подали на розгляд експертів 779 проектів. ДНУ увійшов у ТОП-10 університетів за кількістю проектів, що фінансуватимуться державою, посівши сьоме місце в загальноукраїнському рейтингу.

Також університет є абсолютним лідером серед ЗВО Дніпра: високі експертні оцінки отримали три проекти УДХТУ, два – ДДАЕУ, один – «Дніпровської політехніки».

«На конкурс 2019 року вченими нашого університету було направлено 7 проектів на загальну суму 6 млн грн,– повідомив проректор з наукової роботи ДНУ, професор Сергій Оковитий. – За всіма проектами попередньо проведена копітка робота, у результаті чого підготовлено кілька міждисциплінарних проектів «механіка+математика», «хімія+біологія». У процесі вдосконалення проектів ми намагалися так сформувати авторські колективи й сформулювати ключові позиції, за якими вони оцінюються, щоб запобігти втраті балів у експертних висновках. Така практика дала відмінні результати».

Зазначимо, усі проекти вчених ДНУ отримали від 80 до 89 балів, а згідно з наказом МОН України від 09.11.2018 № 1223 «Про затвердження експертних оцінок проектів наукових фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок», до «високого рівня» віднесено проекти, які набрали більше 75 балів. Саме вони будуть фінансуватися державою у поточному році.

Для довідки: Перелік наукових фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок ДНУ, які отримали високі експертні оцінки:

1. «Дослідження алгебраїчних структур з природними обмеженнями та деякі питання квантової механіки» – керівник проекту проф. Леонід Курдаченко.

2. «Конструювання N,O,S-вмісних гетероциклів із залученням нових каталітичних систем. Експериментальне та теоретичне дослідження» – керівник проекту проф. Сергій Оковитий.

3. «Концепція інноваційного біомоніторингу токсичного навантаження тварин у природних і штучних екосистемах» – керівник проекту проф. Віктор Недзвецький.

4. «Нові стани матерії та ефективні взаємодії в експериментах на Великому гадронному колайдері» – керівник проекту проф. Володимир Скалозуб.

5. «Оптимізація та дослідження поведінки неоднорідних структур з урахуванням появи мікродефектів, тріщиноутворень та отворів» – керівник проекту проф. Петро Когут.

6. «Розробка математичних моделей та алгоритмів розв’язання прикладних задач класифікації, кластеризації на основі теорії оптимального розбиття множин» – керівник проекту проф. Олена Кісельова.

7. «Високоефективні матеріали для функціональної електроніки на основі складних оксидів та халькогенідів металів» – керівник проекту проф. Тетяна Панченко.

У конкурсі проектів молодих учених фінансування отримав проект під керівництвом доцента Тетяни Лихолат «Екологічні засади раціонального ресурсовикористання та розвитку агропромислового комплексу Придніпров’я в галузі аквакультури, рибництва та рибальства».

Комментарии
Последние записи в блогах

Це моя Україна…! (Пишаюся…?) (Плакати хочеться…)

Подробнее

Уряд виділив 1,4 млрд грн на підтримку малих міст. Рішення про спрямування коштів на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій схвалили 10 липня.

Подробнее

З початку 2019 року 41,7 тисячі мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2018 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала 4 млрд 246,5 млн гривень. Це на 1 млрд 453,4 млн грн. більше ніж минулого року.

До сплати за результатами декларування підлягає понад 101 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 9,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає 13,6 млн грн., що перевищує минулорічні показники на 1,4 млн гривень.

Повернення з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 6315 громадян на загальну суму 13,4 млн гривень. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

Про одержані у 2018 році понад мільйонні статки повідомили 286 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 2,6 млрд гривень.

 

Подробнее

5 липня Уряд виділив 400 млн грн на програми ремонту існуючих та будівництво нових спортивних комплексів при школах та 50-метрових та 25-метрових басейнів і оздоблення прилеглих територій. 10 липня  парламентський Комітет з питань бюджету погодив розподіл субвенції з державного бюджету територіальним громадам на спорудження спорткомплексів та басейнів.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет