Січеславщина приєдналася до всеукраїнського мистецького марафону «Вільне небо/Free Sky»

20.03.2022 10:31   -

В Україні проходить мистецька акція «Вільне небо/Free Sky». Вітчизняні митці виконують музичні композиції просто неба, аби привернути увагу всього світу до війни в нашій країні. Такі виступи вже відбулися у Києві, Одесі, Львові. Марафон підхопило Дніпро.

«Мистецька акція проходить на підтримку заклику до світових лідерів закрити небо над нашою державою. На площах різних міст виступають музиканти. Вони виконують українські композиції. Ми усі бажаємо, аби на рідній землі якомога швидше настав мир», – зазначила начальниця управління культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної військової адміністрації Наталія Першина.

В обласному центрі акція пройшла біля Дніпровського академічного театру опери та балету. Музиканти симфонічного оркестру та хору, які залишилися в місті, виконали Державний Гімн України.

«Сьогодні наш Гімн – символ незламності української нації, нашого об’єднання навколо головної мети – миру. Мужньо боремося з окупантами – кожен на своєму місці. Просимо інші держави закрити повітряний простір над Україною та допомогти нам зупинити війну», – розповів директор театру Костянтин Пінчук.

«Своїм виступом хочемо сказати: Україна – це серце, розум, душа. Здолати нас неможливо», – підкреслила віолончелістка Людмила Кайстро.

У виконанні музикантів Січеславщини пролунали твори Євгена Адамцевича «Запорозький марш» та Миколи Лисенка «Молитва за Україну». А ще – «Благовіст України» Віктора Мужчиля та Мирослава Скорика.