Штрафи від 17 тисяч гривень: водіїв Дніпра каратимуть за гучну їзду

26.09.2023 16:07   -

В Україні існують різні вимоги та обмеження для автомобілістів. Частіше за все вони пов’язані з безпекою на дорогах та технічним станом автівок. Однак незабаром водіїв можуть почати карати за порушення, які, здавалося б, не є загрозливими для інших учасників дорожнього руху.

До Верховної Ради внесли законопроект №9564, що передбачає накладення штрафів на водіїв, які перевищують допустимий рівень шуму у населених пунктах. Така ініціатива викликала активні обговорення в українському суспільстві. Попри це, відповідний парламентський комітет ретельно розглянув проект і рекомендував Раді прийняти його за основу.

Згідно з цим законопроектом, гучні транспортні засоби – мотоцикли та автомобілі – можуть порушувати спокій громадян та бути додатковим чинником стресу в умовах постійних атак ворожих безпілотників під час війни. Законопроект є досить актуальним, тож існує висока ймовірність того, що його приймуть. 

Водіїв, які перевищують допустимі рівні шуму в населених пунктах, хочуть карати штрафами в розмірі від 17 тисяч гривень за перше порушення. При повторних порушеннях сума штрафу може подвоїтися. Також водія-порушника можуть позбавити водійських прав на строк до півроку. 

За матеріалами Дніпро Оперативний.