Штраф більше 3 тисяч гривень за одну щуку: на Дніпропетровщині заборонено ловити рибу

12.02.2024 08:17   -

У Дніпрі та області з 15 лютого починається заборона на вилов щуки. Про це повідомляє Дніпровська порадниця  з посиланням на Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Відомі дати, коли не можна ловити щуку

З 15 лютого 2024 року в Україні розпочинається нерестова заборона на вилов щуки. Цей захід, що триватиме до 31 березня, має на меті захистити плідників щуки та забезпечити їхнє успішне розмноження.

Чому щука потребує особливої охорони?

Вона хижа, блискавична, елегантна – щука, справжня королева водойм. Її спритність та гострий зір надихають рибалок, а смак м’яса чарує гурманів.

Та зараз щука потребує нашої допомоги.

На відміну від багатьох інших риб, щука нереститься при відносно низькій температурі води – 3-5°C. Це робить її вразливою до риболовлі в ранній весняний період, коли інші види риб ще не розпочали нерест.

Щука – бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

Нерестова заборона охоплює два ключові етапи:

Переднрестова активність: Цей період передує нересту і характеризується міграцією щуки до місць нересту. У цей час риба активно шукає їжу, що робить її легкою здобиччю для рибалок.

Нерест: Нерест щуки відбувається на мілководді, де риба відкладає ікру. У цей час щука особливо вразлива до будь-якого впливу ззовні.

Заборона на вилов щуки – це не просто закон, а й відповідальне ставлення до природи. Завдяки цьому заходу ми можемо зберегти популяцію щуки та забезпечити її стабільне відтворення.

Важливо. Як можуть покарати рибалку за виловлену щуку

За незаконне добування щуки передбачено покарання: від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.

Дотримуйтесь нерестової заборони та не рибальте на щуку до 31 березня.

Що ж робити, якщо ви рибалка?

Відкладіть вудку. Зараз не час ловити щуку.
Станьте еко-волонтером. Допоможіть рибоохоронцям патрулювати водойми.
Розкажіть друзям про нерестову заборону. Чим більше людей знають про цю проблему, тим краще.

Щука – це не просто трофей

Пам’ятаймо: щука – це не просто трофей. Це частина нашого природного багатства, яке ми повинні берегти.

Долучайтеся до захисту щуки!

Разом ми можемо зберегти цю дивовижну рибу для майбутніх поколінь.