Шокуючі подробиці вбивства 9-ти річної Валерії з Павлограда у Німеччині

18.06.2024 18:27   -

Шукала порятунок від війни, а знайшла смерть. 9-ти річну Валерію із Павлограда вбили у Німеччині. Підозрюваного затримали. Батько звинувачує матір у недбальстві та вважає, що діти заважали їй будувати нове життя за кордоном. Які перспективи у чоловіка забрати додому молодшу доньку?

Третього червня у німецькому місті Дебельн 9-річна Валерія зранку пішла до школи. Однак у той день дівчинка там так і не з’явилась. У школі про її зникнення одразу не повідомили, тож мати звернулась в поліцію лише ввечері.

Поліцейські розпочали пошуки, які виходили за межі міста. Батько Валерії, нині військовий, записав перше відеозвернення.

“Я звертаюсь до небайдужих із проханням про допомогу. Наразі то пошуки тривають, але я те, що повинна відчувати матір, коли з її дитиною щось трапилось, відчуваю я. І я впевнений, що вона жива”, – батько Валерії, військовий Роман Гудзенко.

До пошуків залучили понад 400 поліцейських, вертольоти, дрони, водолазів, спецпризначенців та водну поліцію. На восьмий день, за 4 кілометри від дому знайшли тіло. Експертиза підтвердила – воно належить Валерії.

“На підставі попередніх результатів розтину ми можемо припустити, що дитина померла насильницьким шляхом і, очевидно, стала жертвою злочину. Але наразі ми не маємо жодних підказок через знахідку та попередніх результатів розтину, що дівчина стала жертвою сексуального злочину”, – повідомляє старша прокурорка федеральної німецької землі Саксонія Інгрід Бургхарт.

Слідчі зосередилися на знайомих матері дівчинки. 14 червня у Чехії арештували головного підозрюваного – Андрія, 36-річного громадянина Молдови. Він був екс-бойфрендом мами Валерії, і в день зникнення дівчинки вимагав у жінки зателефонувати йому.

Роман звинуватив колишню дружину у неналежному виконанні батьківських обов’язків.

“Вона відправляла дитину одну до школи, маючи два смарт-годиника і телефон, вона була без них. і в поліцію вона звернулась аж пів на сьому вечора, а я про це дізнався лише о пів на одинадцяту. Просто робили висновки самі”, – каже батько Валерії, військовий Роман Гудзенко.

Романа відпустили зі служби, і він виїхав за тілом Валерії для поховання в Україні. Також вбитий горем батько хоче повернути молодшу доньку в Україну.

“Хочу забрати молодшу, я хочу забрати дітей додому, тому що навіть після розлучення на мене виходив її коханець і колишній. І казав про те, що якби там не було, а дітей з нею залишати не можна. Тому є різні докази, тому я їх передавав до поліції”.

Втім, без згоди матері повернути дитину в Україну буде досить складно.

“Якщо наявні такі документи, де батько давав згоду для матері, щоб вона внесла відповідальність за їх збереження, це одне питання. Якщо батько був проти вивозу дитини за кордон, він має право збирати всі необхідні документи та подавати їх до Міністерства юстиції для захисту інтересів і прав дитини за кордоном, яка знаходиться на утриманні матері”, – пояснює адвокатка з міжнародного права Ірина Одинцова.

За наявності дозволів батько все ж може боротися за повернення дитини. Це станеться, якщо при перевірці доведуть злісне невиконання матір’ю встановлених законом обов’язків з догляду за дитиною.

Джерело: ДніпроТВ