Що зміниться у третьому етапі «Бюджету участі»?

23.04.2018 18:15   -
Автор:

У міськраді Дніпра обговорюють зміни у проведенні конкурсу «Бюджет участі». Основні питання – як уникнути фальсифікацій при голосуванні та як контролювати реалізацію проектів.
Про це депутат міськради Дніпра Олександр Купрієнко розповів в ексклюзивному коментарі Інтернет-виданню «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».
«Щодо змін, по перше, це питання паперового голосування. З одного боку, на минулих етапах були фальсифікації. З іншого боку, не всі у нас зараз, особливо літні люди можуть користуватись Банк ID, електронним цифровим підписом, тому ми думаємо, який зробити баланс. Була пропозиція, щоб у паперовому вигляді могли голосувати лише пенсіонери та інваліди, тобто які не можуть дійти, чи люди похилого віку. Але ми взагалі вирішили замість паперового голосування залишити лише електронне, зараз ми обробляємо цю ідею», – сказав він.
Також обговорюється багато змін щодо можливості реагування на ті чи інакші форсмажорні обставини.
«Люди знали, що є фальсифікації, але у нас не було жодних механізмів цьому протидіяти. У експертної ради, яку я очолюю, не було повноважень дискваліфікувати чи прибрати цей проект, просто не було прописано це у положенні, нічого не могли зробити суто юридично. Тому зараз ми прописуємо всі ці механізми, щоб експертна громадська рада мала змогу, якщо до неї поступають звернення, якщо підтверджується, що є порушення правил голосування, знімати частину голосів чи взагалі анулювати голоси за якийсь проект», – пояснив депутат.
І третій блок змін – це контроль за реалізацією проектів.
«Ми пропонуємо щомісячні звіти департаментів щодо реалізації проектів. Щоквартально експертна рада повинна мати змогу аналізувати ці звіти і з авторами та департаментами перевіряти, чи дійсно йде за графіком реалізація проекту. Якщо є якісь проблеми, то вирішувати їх з департаментом, вирішувати їх з авторами і надавати свої офіційні пропозиції виконавчим органам, направляти їх меру.
Також буде щорічний звіт, і звіт після того, як проекти будуть реалізовані, звіт департаменту з фото, з описом. Більш того, ми плануємо зробити можливість альтернативного звіту щодо реалізації від авторів на платформі, від виконавчих органів влади. Тому що це важливо, є нюанси, коли проекти або не реалізувались, або реалізувались не так, як хотіли, і також зараз нажаль фактично немає експертної ради, департаменту, щоб ці зміни контролювати», – наголосив Олександр Купрієнко.