Що буде, якщо військовозобов’язаний вчасно не оновив дані?

17.07.2024 17:03   -

16 липня – кінцевий термін оновлення даних. У військовозобов’язаних було 60 днів, аби надати їх у ТЦК, ЦНАП чи додаток Резерв+. Останні дні черги з бажаючих оновити дані були рекордними. Чоловіки приходили о 6 ранку, аби зайняти своє місце. І врешті система не витримала навантаження. Що буде після 16 липня з тими, хто оновив свої дані і з тими, хто не оновлював?

“Прийшов близько 10 ранку. За цей час я вже став 250-м у черзі. Зараз наближається 5 вечора, але, як бачите, справа майже не зрушила з місця”, – розповів Олександр.

Деякі люди, аби зайняти чергу якомога раніше, прийшли до центру ще в комендантську годину.

“Стоїмо з 6:20 ранку, і досі черга. З тих, хто прийшов раніше, лише чоловік 20 оновив дані. Люди приходять о 4-3 годині ночі, щоб зайняти чергу. Це ненормально”, – каже Євген.

“Я тут вже з 10 ранку, а мені сказала людина, яка переді мною і не потрапила – він тут вже з 5 ранку. Як тільки закінчилась комендантська година – він уже був тут”, – зазначив Олександр.

Величезні черги спричинені ще й технічним збоєм реєстру, який не витримав навантаження.

“Зараз, з 100% тих, хто звернувся і кого ми вже зареєстрували, результати отримали лише 10-15%. Заяви всіх інших знаходяться в процесі роботи. Остаточний результат цих заяв наразі невідомий, тому ми не можемо приймати людей”, – повідомила начальниця ЦНАПу “Правобережний” Ліна Цумер.

У ЦНАПі кажуть, вирішити проблему не можуть, адже не мають таких уповноважень.

“Портал Дія не є реєстром територіальної громади. Це реєстр Міністерства цифрової трансформації України, на який територіальні громади не мають прямого впливу. Зі свого боку, ми докладаємо максимум зусиль”, – наголосила Ліна Цумер.

Чоловіки у черзі стурбовані – чи будуть вони нести покарання за неоновлені дані? Адже це відбулось не з їх вини.

“Виникає питання, чи встигнуть ці люди пройти свою чергу та чи нестимуть вони потім відповідальність за те, що їх не змогли прийняти”, – сказав Євген.

Станом на 14 липня по всій країні оновили дані понад 4 млн військовозобов’язаних, з них майже 3 млн – через додаток Резерв+.

“Ми побачили позитивну тенденцію, що військовозобов’язані громадяни України свідомо підійшли до процесу оновлення своїх даних і дуже відповідально віднеслися до цього. Навіть ті, хто ще на початку не хотів оновлювати свої дані принципово, оновили свої дані і, в принципі, побачили, що немає нічого страшного в цьому процесі”, – зазначила начальниця служби зв’язків з громадськістю Дніпропетровського обласного ТЦК та СП Олена Кузіна.

Крім того, після оновлення даних військовозобов’язані повинні будуть пройти ВЛК, де визначать ступінь їхньої придатності до служби. Для порушників передбачені штрафи.

“Для осіб, які не оновили свої дані до 16 липня включно, передбачена адміністративна відповідальність в розмірі від 17 тис грн до 25 500. Якщо бачать, що особа не оновила дані, працівники поліції мають право скласти протокол адміністративного затримання та доставити цю особу до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де на неї складається протокол”, – повідомив адвокат Вадим Кравцов.

Також із 17 липня повістки будуть вважатися врученими, навіть якщо відправлені за старою адресою, де наразі не проживає отримувач.

“Фактично, вказані повістки будуть генеруватися в системі “Оберіг”. Вони підписуються за допомогою електронно-цифрового підпису керівником ТЦК та направляються поштою. Поштою їх обов’язково надсилають рекомендованим листом з вкладеним повідомленням. Якщо лист знаходиться на відділенні пошти, і особа його не отримує, він фактично вважається врученим з моменту, коли лист повернувся до ТЦК”, – додав Вадим Кравцов.

Якщо ви з будь-яких причин не оновите свої дані ані в ТЦК, ані в ЦНАПі, ані в застосунку Резерв+ до півночі вівторка, у вас залишиться можливість це виправити. Після 16 липня всі три способи оновлення інформації продовжать працювати.

Джерело: ДніпроТВ