Шахраї вкрали 10 мільйонів з місцевого бюджету Дніпра

23.05.2021 11:11   -

Справа про шахрайство чиновників дніпровських комунальних підприємств, що привласнили понад 10 млн грн, передана до суду, – про це повідомляє сектор комунікацій та зв’язків з громадянами Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області.

Згідно з матеріалами досудового розслідування по відношенню до посадових осіб КП “Гідроспоруди” Дніпровської міської ради, за попередньою змовою з посадовими особами Департаменту благоустрою та інфраструктури міськради та з посадовими особами ТОВ «Мегамаркет Сервіс» на протязі 2019-2020 р.р., шляхом зловживання службовим становищем, незаконно привласнили бюджетні кошти у сумі понад 10 млн. грн.

“Ці гроші були виділені Дніпровською міською радою на благоустрій міста, зокрема, на роботи по утриманню об’єктів зливної каналізації, дощоприймальних колодязів, чищенню каналізаційних колекторів та їх утриманню. По факту ж, зазначені кошти перераховувались на розрахункові рахунки  переможця тендеру ТОВ «Мегамаркет Сервіс» за послуги з очищення ливньової каналізації та колекторів. Здавалося б, благородна справа. Але не витримує жодної критики ситуація, коли співробітники податкової міліції Дніпропетровщини (сумісно зі співробітниками Дніпропетровської обласної прокуратури та ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області) встановили, що насправді роботи чесно виконували працівники КП «Гідроспоруди», а компанію – підрядника було використано лише для виведення грошей у «тінь». Тобто, переможець тендеру ливнівки не чистив, замість нього цю роботу за свою ж зарплату (а фактично – на безоплатній основі) виконували працівники комунальної установи“, – йдеться в повідомленні податківців.       

Шахраями було складено фіктивні акти наданих послуг, які містили завідомо неправдиві відомості щодо обсягу виконаних робіт, директор комунального підприємства міськради підписав вказані офіційні документи, внаслідок чого підряднику було безпідставно перераховано 10 мільйонів гривень  бюджетних коштів.                               

Співробітники податкової міліції зібрали доказову базу з доведення фактів розкрадання коштів з місцевого бюджету. Зокрема, було проведено судову почеркознавчу експертизу та фінансово-економічну експертизу, за результатом якої встановлено економічні показники діяльності підприємства та суму збитків понад 10 млн. грн. Висновки експертиз лягли в основу обвинувального акту.                            

Наразі досудове розслідування вже завершено.                                                    

Наприкінці квітня цього року трьом фігурантам справи оголошено підозру. 18 травня матеріали кримінального провадження по відношенню до директора КП “Гідроспоруди” Дніпровської міської ради та директора ТОВ «Мегамаркет Сервіс» були направлені до суду.