СБУ викрила центр, який маніпуляціями з фіктивними фірмами допомагав ухилятися від податків

20.11.2020 22:01   -

СБУ на Донеччині викрила діяльність конвертцентру із загальним обігом у 1,5 мільярда гривень.

Служба безпеки України викрила та припинила на Донеччині діяльність конвертаційного центру, який вивів у тінь понад 1,5 мільярда гривень, – повідомляє пресслужба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що організувала незаконний бізнес у Слов’янську група місцевих комерсантів. Вони використовували конверт для здійснення власних експортних операцій, у тому числі незаконних, та надавали «послуги» з мінімізації податків іншим бізнесменам регіону. Ділки протягом 2019-2020 років через підконтрольні підприємства штучно формували фіктивний податковий кредит. Вони підмінювали у фінансових документах номенклатуру товарів та маніпулювали податковою звітністю.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - 3915c3526e552779defd05bfdb4ae05a.jpeg

Співробітники СБУ задокументували, що за час дії конверту державний бюджет недоотримав понад 300 мільйонів гривень через несплату податку на додану вартість.

Під час санкціонованих обшуків в офісі конвертцентру правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію, чорнові записи, майже 60 печаток фіктивних фірм, що підтверджують проведення протиправної оборудки.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до незаконної діяльності.

Заходи із викриття оборудки проводились спільно з Нацполіцією під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області.