Російське вугілля для України від компаній Коломойського

08.06.2020 19:13   -

Державне енергоутворююча компанія «Центренерго» здійснювала масштабні закупівлі російського вугілля у компаній, що належать олігарху Ігорю Коломойському. В такий спосіб держава фактично оплачувала торгівлю олігарха з країною-агресором.

Таку інформацію поширили журналісти телепрограми «Наші гроші з Денисом Бігусом», провівши відповідне розслідування.

На підставі даних, що містяться у відкритому доступі на вебпорталі використання публічних коштів, журналісти показали, як компанії «Синтез Ойл», «Нафта форс», «Рекорд Сістем» і «Азонекс» з липня 2019 по квітень 2020-го продали державній компанії 1,5 млн тон вугілля.

Усі чотири компанії прямо чи опосередковано пов’язані з Ігорем Коломойським.

Вивчивши постачальників згаданих українських компаній, вдалося встановити, що серед них є російські бізнесмени, що займаються видобутком вугілля – Іскандер Махмудов, Андрій Бокарев, Костянтин Струков, Михайло Федяєв, Володимир Гридин, а також вугільний бізнесмен Руслан Ростовцев.

Закупівлі російського вугілля призвели до зменшення видатків держави на видобуток вугілля на українських шахтах і спричинили енергетичну кризу в Україні. В той же час, Коломойський за бюджетні кошти фактично фінансував російську вугільну промисловість.