Росія почала атакувати «Шахедами» з термобаричними бойовими частинами: наскільки вони небезпечніші

04.12.2023 20:09   -

Росія почала атакувати Україну оновленими «Шахедами». Так, Shahed-136 тепер мають нову бойову частину – термобаричну, що важить аж 40 кг.

Іноді цю бойову частину ще називають «вакуумною бомбою». Вона призначена для ураження закритих приміщень. За словами експертів, це означає зовсім новий рівень загрози. 

Під час детонації термобаричного боєприпасу однотактової дії під час його вибуху утворюється ударна хвиля, за якою починають рухатись елементи термобаричної суміші, пояснюють експерти “Defence Express”. Ця суміш взаємодіє з повітрям та сама з собою й утворюється “хмара” з температурою 2400-2600 °C, яка “живе” близько однієї секунди. Ця “хмара”, на відміну від ударної хвилі від фугасного боеприпаса, “розтікаючись” заповнює весь об’єм. Тобто від неї неможливо сховатися за рогом. Окрім надвисокої температури, під час вибуху утворюється потужна ударна хвиля, яка уражає легені, органи слуху тощо.

Військовий льотчик-інструктор Роман Світан у ефірі «ДніпроTV» прокоментував, чому такий «Шахед» є небезпечним. 

«Через те, що він призначений для боротьби з противником у приміщеннях і може завдати великої шкоди житловим будинкам. Навряд чи він зможе зруйнувати багатоповерхівку, але до трьох поверхів може завдати шкоди», – розповів він. 

За матеріалами Дніпро Оперативний