Росія готується до військової операції на Донбасі – українська розвідка

01.04.2021 19:36   -

За повідомленням Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Російська Федерація готується до загострення ситуації на Донбасі. Про це свідчать дані військової розвідки. Українські розвідники вважають, що для введення російських підрозділів на територію України, агресор буде використовувати провокації на лінії розмежування, щоб використати вогонь українських військових як привід для вторгнення.

За інформацією ГУР МО України, Російська Федерація завершує підготовку комплексу заходів, який має на меті спонукання нашої держави на військову відповідь на ворожі дії окупантів на лінії зіткнення сторін на сході України, розширення російської військової присутності на території так званих ДНР та ЛНР за рахунок введення регулярних підрозділів збройних сил РФ, мотивуючи це необхідністю захисту в самопроголошених республіках російських громадян (насправді – громадян України, яким примусово протягом останніх років видавали паспорти РФ). Крім того, не виключається спроба просування російських окупаційних військ углиб території України“, – сказано в повідомленні.

У розвідці підкреслюють, що підконтрольні росіянам ЗМІ та дипломатичні відомства уже отримали настанову щодо підготовки інформаційного простору для виправдання російської агресії проти України.

Також відомо, шо російські дипломатичні представництва за кордоном та засоби масової інформації отримали завдання бути готовими до висвітлення та роз’яснення світовій спільноті інформації щодо нібито агресивних дій ЗС України та “миротворчих” заходів РФ у відповідь“, – уточнюється на сайті ГУР МО.

Нагадаємо, що 31 березня Росія в ТКГ відмовилася підтримати пропозицію України про підтвердження прагнення дотримуватися режиму припинення вогню на Донбасі з опівночі 1 квітня, повідомили в українській делегації в ТКГ.

Сьогодні, 31 березня, відбулося загальне засідання ТКГ на рівні глав делегацій. Засідання розпочалось із пропозиції Глави української делегації Л.Кравчука забезпечити з 00.00 1 квітня дотримання повного та всеосяжного збереження режиму припинення вогню, грубе порушення якого російською стороною минулого тижня забрало життя чотирьох українських військовослужбовців… На жаль, ані пропозиція Л.Кравчука, ані представників ОБСЄ не знайшли підтримки з боку російської делагації“, – повідомили в ТКГ.