Питна вода у Дніпрі відповідає нормам завдяки модернізації системи очищення

22.03.2021 19:05   -

Поліпшення якості питної води та зниження споживання електроенергії на 35 %. Такі результати модернізації системи очищення води на Ломівській насосно-фільтрувальній станції, яка забезпечує 30 % населення Дніпра питною водою, тобто все лівобережжя. Тут серед іншого реконструювали станції першого та другого підйомів, блок фільтрів, реагентне господарство (автоматизували процес водопідготовки), звели пелетну котельню. Замінено також насосне обладнання – на нове енергоощадне, яке працює в автоматичному режимі. Окрім того, реконструювали фільтри 1983 року і паралельно замінили дренажну систему, фільтрувальне завантаження, трубопроводи, арматуру тощо.

«Тут нова система фільтрації, насосного обладнання, сучасні дозатори тощо. Завдяки проведеним роботам на сьогодні станція працює на всі 100 % потужності, тобто очищує 100 тис. куб. м води на добу. На виході вона відповідає усім нормам якості, але коли потрапляє у трубопроводи і доходить до абонентів, то відбувається так зване вторинне забруднення, тобто питання у застарілих мережах. Щоб це вирішити, «Дніпроводоканал» розробляє програму санації трубопроводів, завдяки якій також будуть і менші втрати води», – підкреслив під час виїзної пресконференції 22 березня заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Лабораторний контроль якості води проводиться на станції цілодобово. «Контролюємо воду, яка потрапляє з р. Дніпро, далі – після кожного етапу очищення і на виході у мережу. Досліджуємо за низкою показників: на колір, мутність, залишок алюмінію, заліза тощо. Вода виходить без усіляких відхилень, тобто її якість цілком відповідає нормативам», – сказала завідувачка лабораторії Ломівської насосно-фільтрувальної станції Олена Шавкова.

Одна із особливостей системи очищення на станції – установка приамонізації води.

«Вона контролює вміст хлороформу, завдяки цьому зберігаються органічні якості питної води і не чути в ній запаху хлору. Окрім того, флокуляційне обладнання дозволяє у «пікове» забруднення (влітку-восени) посилювати очищення», – розповів директор КП «Дніпроводоканал» Андрій Довгань.

Він також додав, що у планах розпочати другу чергу реконструкції будівлі фільтрів Ломівської насосно-фільтрувальної станції, а також продовжувати реконструкції блоку фільтрів 1961 року на Кайдацькій насосно-фільтрувальній станції.