Протидія коронавірусу у Дніпрі: підсумки тижня

15.05.2020 18:38   -

У Дніпрі зареєстровано 304 випадки коронавірусної інфекції. Сімдесят три людини вже одужали, з них 12 – виписані сьогодні з 21-ї лікарні. Продовжують лікуватися 228 осіб (97 – у стаціонарі, 131 – амбулаторно). Учора, 14 травня, у місті помер пацієнт від ускладнень COVID-19. Про це під час пресконференції 15 травня розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення міськради Юлія Віклієнко.

Продовжують працювати чотири мобільні бригади з ПЛР-системою. На сьогодні вони обстежили 2 740 пацієнтів. Позитивні результати – у 229 людей, половина з яких була направлена на таке обстеження сімейними лікарями.

Загалом за останній місяць до респіраторних центрів (на базі лікарень № 6, 9, 14, 16, дитячої лікарні № 6) було госпіталізовано 259 пацієнтів з пневмоніями, з них у 26 – підтвердився коронавірус.

За словами заступниці директора департаменту, у місті триває оснащення усім необхідним медичних закладів, де лікують хворих на коронавірус, зокрема базових лікарень № 21 та № 8 і респіраторних центрів. Так, цього тижня до 21-ї лікарні надійшов портативний рентгенапарат і дев’ять ШВЛів високого класу. До цього вже отримано 15 апаратів штучної вентиляції легень середнього класу та 5 портативних рентгенів. Незабаром мають надійти іще шість ШВЛів.

Триває перепрофілювання міської лікарні № 8 для прийому хворих на COVID-19. Нині там проводяться як внутрішні ремонтні роботи, так і зовнішні.

«Попри послаблення карантину, закликаємо містян продовжувати дотримуватися маскового режиму, ретельно мити та оброблювати антисептиком руки, тримати дистанцію мінімум 1,5 метра. Це збереже ваше здоров’я і здоров’я близьких», – наголосила Юлія Віклієнко.