Проросійське крило “Слуги народу”

02.08.2019 19:00

Правляча партія “Слуга народу” не вирізняється жодною ідеологією і виступає буквально “за все хороше проти всього поганого”. Проте частина депутатів цієї партії має яскраво виражені ідеологічні погляди та політичну орієнтацію – проросійську.

Про це повідомляє Інтернет-видання “ДНІПРО. ГОЛОВНЕ” із посиланням на “Вголос”.

Декларативною ідеологією партії “Слуга народу” було зазначено лібертаризм – тобто ідеологію абсолютизації індивідуальних прав громадян, зменшення податків та впливу держави в економіці та суспільстві. Зараз це слово стає модним в деяких західних та російських тусовках, особливо після виходу книги Айн Ренд “Атлант розправив плечі”. Однак більшість представників цієї партії не мають уявлення не лише про сутність лібертаріанських ідей, а взагалі не обтяжують себе належністю до якоїсь ідеологічної орієнтації. Зрештою, враховуючи, що партія Зеленського досить несподівано навіть для лідерів цієї структури набула швидкої популярності, недивно, що людей шукали нашвидкоруч. 

Проте частина нових депутатів, яких взяли у партійний список, мають дуже чітко означені, ідеологічно підковані погляди, антиукраїнського і навіть проросійського характеру. З найбільш одіозних українофобів “Слуги народу” такими вважаються блогери Макс Бужанський та Олександр Дубінський.

Фальсифікатор історії Бужанський

Скандальний блогер Макс Бужанський в минулому підтримував експрезидента Віктора Януковича і “Партію регіонів” та був принциповим противником Майдану. Навіть після початку російської агресії Бужанський щиро ностальгує за СРСР, співчуває Сталіну, любить георгіївські стрічки і вважає військовим генієм Жукова, який вбив більше радянських солдат, аніж Вермахт. А також принципово російськомовний Бужанський вважає, що мова – це метод красти, маючи на увазі, безумовно, українську мову. Очевидно, що Бужанський – це така собі нова реінкарнація Олеся Бузини, після того, як попередньому лисому українофобу продірявили макітру невідомі патріоти.

Одним з гасел своєї виборчої кампанії Бужанський висунув “правдиву історію” та “недопущення фальсифікації та перекручення історії”, що слово в слово повторює гасла російської пропаганди щодо недопущення викриття істини та заборони змінювати брехливу та фальсифіковану радянську версію історії.

Для Бужанського були типовими пости у соцмережех в стилі: “Я можу взяти в руку орден Червоної Зірки свого діда і пройти будь-якою вулицею у світі. Візьміть якийсь значок чемпіона Абверу із гри на роялі Шухевича чи медаль за боротьбу з нудьгою в чотирьох стінах Бандери і повторіть цей фокус”. Цим постом Бужанський намагався переконати своїх підписників, нібито в країнах Балтії чи в Польщі він зможе більше однієї хвилини вимахувати тоталітарною радянською символікою без тривалого візиту до місцевої буцегарні. А на українську повстанську символіку, за словами блогера, люди мали б нападати з обуренням в Нью-Йорку, Буенос-Айресі, Мадриді, Куала-Лумпурі і в Ісламабаді. Подібними абсурдами рясніють й інші тексти Бужанського, основою темою яких є несприйняття українського націоналізму та патріотизму і захоплення радянським та імперським минулим.

А відчувши в руці депутатський мандат, блогер-українофоб почав ще активніше боротися з українською історією. Декілька днів тому Максим Бужанський написав звернення до міністра оборони Степана Полторака, в якому закликав офіційно прокоментувати присутність військовослужбовців ЗСУ на перепохованні вояків 14 дивізії Ваффен СС “Галичина”. «Будьте ласкаві, поясніть, будь ласка, хто санкціював присутність військовослужбовців ЗСУ на перепохованні решток солдатів 14 дивізії Ваффен СС? Хто віддав команду військовослужбовцям ЗСУ накрити гроби з рештками солдатів 14 дивізії Ваффен СС Державним Прапором України? Як Ви оцінюєте виконання Державного Гімну України в присутності військовослужбовців ЗСУ під час перепоховання решток солдатів есесівської дивізії? Хто дав команду військовослужбовцям ЗСУ на віддання воїнського салюту під час перепоховання решток солдатів 14 дивізії Ваффен СС?». Блогер також заявив, що Нюрнберзський трибунал визнав СС і всі її підроділи “злочинною організацією” і нагадав про закон України про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів? 

Поки що звичайний фейсбучний пост Бужанський пообіцяв доповнити аналогічним депутатським запитом вже в перший день прийняття присяги народного депутата. Тобто, ще не встигнувши стати депутатом, Бужанський вже хоче кидатися забороняти і боротися з пам’яттю українців, які воювали у різних арміях Другої світової війни. 

Бужанський є типовим ватником, малоросом і любителем “русскава міра”

Серед інших ініціатив Бужанського – ініцювання заборони Дня пам’яті та примирення та відновлення “дня пабєди” і скасування заборони на георгіївські стрічки. Тобто новоспечений депутат від “Слуги народу” Бужанський є типовим ватником, малоросом і любителем “русскава міра”, який йде у парламент країни, народ та історію якої він зневажає.

Скандальний провокатор Дубінський

Проросійські погляди властиві й іншому одіозному блогеру від “Слуги народу” – Олександру Дубінському. Скандальний журналіст-провокатор Олександр Дубінський, якого звинувачують у замовних матеріалах проти конкурентів під виглядом “журналістських розслідувань”, навіть наполіг, щоб його прізвище писалося через “і” та в жодному разі не звучало через українську “и” – Дубинський.  

Найгучнішим проросійським скандалом Дубінського стали його нападки на патріотичне вітання “Слава Україні!”, яке він назвав “фашистським”, а саме його вживання “вершиною кретинізму”. За словами блогера, вітання “Слава Україні!” “з’явилося тоді, коли ОУН” нібито “почала масові єврейські вбивства і погроми”. І це при тому, що гасло з’явилося ще в часи УНР та Української держави гетьмана Скоропадського. А саме словосполучення “Слава України” вживалося навіть за сто років до створення ОУН. Вислів «Слава України» вживається навіть у віршах Тараса Шевченка в 1840 році. Але ж хіба Дубінський читав наукову історію, не кажучи вже загалом про книги?

Зрештою, це не єдиний проросійський “зашквар” блогера Дубінського, батько якого проживає на окупованій ДНР та поважає Путіна і дуже пишається своїм сином – Олександром, який так завзято критикує українську владу. 

Очевидно, що Бужанський та Дубінський – не менші українофоби та москвофіли, аніж Олесь Бузина

Звісно, Дубінський і Бужанський публічно не закликають до сепаратизму та голосно не кричать “Путін ввєді вайска”. Але їхнє ставлення до Української повстанської армії та до вітання “Слава Україні!” вже багато про що говорить. Це своєрідний тест на український патріотизм та повагу до боротьби українців за свою державність, які депутати від “Слуги народу” називають “фашизмом”. Очевидно, що Бужанський та Дубінський – не менші українофоби та москвофіли, аніж Олесь Бузина, Вадим Колісниченко чи Олег Царьов, з тією різницею, що останні емігрували до РФ, а новоспечені “слуги” засідатимуть в українській Верховній Раді.

А куди дивиться президент?

Зрештою, не слід вважати, що ці декілька одіозних українофобів не відіграватимуть значної ролі в політиці провладної партії, яка матиме монополію на управління країною. 

Журналіста Дубінського у пресі називають особистим “медіакілером” олігарха Ігоря Коломойського, який працює на кількох телеканалах його медіаімперії. Дубінський завжди говорить лише те, що потрібно Коломойському, “мочить” його бізнесових та політичних конкурентів і ніколи не критикує бізнес чи рішення шефа. Саме його потрапляння у список “Слуги народу” пов’язане більше зі зв’язками із Коломойським, аніж із Зеленським. Вагомість цього члена “Зе-команди” стала помітною, коли Зеленський оголосив про перемогу Дубінського на мажоритарному окрузі одразу після оголошення даних екзит-полів про прогнозований результат “Слуги народу”. А Бужанський – родом з Дніпропетровська, який є рідним містом та вотчиною олігарха Ігоря Коломойського, тож потрапляння його у партійний список також може бути пов’язане із земляцтвом.

Раніше у “Зе-команді” фігурував ще один проросійськи налаштований телеведучий каналу NewsОne – Дмитро Співак, який був у списку “Слуги народу” під номером 33. Але невдовзі його зі списку виключили під тиском громадськості, хоча сам факт потрапляння таких персонажів вже викликає чимало запитань до ідеологічних поглядів самого керівництва президентської партії. 

Якщо додати до цього заяви очільників “Слуги народу” про особливий статус російської мови в окремих регіонах, наміри розпочати переговори з Росією та ініціювати “референдум щодо умов миру”, то розмови про “проросійський реванш” видаються не такими вже й перебільшеними. Принаймні керівництво партії “Слуга народу” та самого президента їхні проросійські та антиукраїнськи налаштовані колеги не турбують. Партійне керівництво “Слуги народу” їх не засуджує і не вбачає в їхніх висловлюваннях особливих проблем. Нова влада, очевидно, згодна з поглядами  Бужанського та Дубінського, але, на відміну від останніх, не може висловлювати їх вголос – статус очільників Української держави зобов’язує.

Валерій Майданюк, політолог, спеціально для “Вголосу”

Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

ДПС України проінформувала, що з 01 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто». Забезпечення розробки програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування здійснюється Державною податковою службою України на виконання Указу Президента України № 837/2019 від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Записатись на бета-тест можна за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/ .

Програмне РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних та інші.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

Учасники отримують запрошення до тестування з 09 січня 2020 року.

 

Подробнее

Сьогодні, в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася пресконференція в.о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Ганни Чуб на тему «Підсумки роботи податкової служби області за 2019 рік».

Підводячи підсумки роботи ГУ ДПС за минулий рік, Ганна Чуб акцентувала увагу на тому, що служба реформується і цей процес має певний перехідний період, в який платники не відчули жодних незручностей завдяки згуртуванню командного духу податківців Дніпропетровщини, які швидко адаптуватилися до змін та реалізації нових трендів.

Фахівці податкової служби області разом з платниками податків регіону успішно закінчили минулий рік. І як результат – залишився стабільним темп роботи у напрямку наповнення бюджетів, збільшились надходження від платників податків.

Так, протягом січня – грудня 2019 року до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 60,4 мільярди гривень податків та зборів. Це на 20,8 мільярдів гривень (або 53 відсотки) більше ніж впродовж 2018 року.

При цьому:

- до державного бюджету спрямовано 35,0 мільярдів гривень, що на 15,4 мільярди гривень (або на 79 %) більше надходжень 2018 року;

- до місцевих бюджетів платниками сплачено 25,4 мільярди гривень. Це на 5,4 мільярди гривень (або на 27 %) більше фактичних надходжень 2018 року.

Говорячи про наповнення бюджетів, очільниця ГУ ДПС особливу увагу приділила питанням, які наразі є нагальними для нашої області.

Це, зокрема екологічний стан довкілля, який турбує кожного мешканця регіону, та сплата екоподатку – вагомого компенсатора негативного впливу на природу шкідливих та небезпечних факторів.

«Забезпечення сумлінної сплати екоподатку суб’єктами господарювання на сьогодні один із основних векторів роботи податкової служби області», – зазначила Ганна Чуб.

Під час пресконференції вона також зауважила, що у податківців області на особливому контролі – надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Адже своєчасна сплата єдиного внеску – це соціальні гарантії громадян, їх захищеність у майбутньому. Ганна Чуб акцентувала увагу, що спостерігається стійка тенденція зростання надходжень єдиного внеску до державних цільових фондів.

Важливо, що збільшення надходжень відбувається не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки ефективному впровадженню нових підходів до адміністрування податків. Саме цими правилами керується команда податкової служби області. Нова податкова служба взяла курс на скорочення перевірок і зменшення тиску на бізнес.

Так, згідно з планом-графіком проведення документальних перевірок кількість запланованих перевірок суб’єктів господарювання у 2020 році у порівнянні з 2019 роком зменшилась майже на 90.

Ганна Чуб також нагадала, що вже  стартувала деклараційна кампанія – 2020 та закликала платників виконати свій громадянський обов’язок: своєчасно подати декларації і сплатити податки та збори.

За словами в.о. начальника ГУ ДПС на сьогодні триває процес удосконалення податкової. Головна ідея такого реформування – це побудова партнерських відносин між податковою – як сервісом, і платником – як нашим клієнтом. Суб’єкти господарювання і держава повинні стати компаньйонами, а не протистояти одне одному.

Розвиток онлайн сервісів і діджиталізація – це один із пріоритетних напрямків розвитку податкової служби.

Надання сервісів платникам і забезпечення податкових надходжень до бюджету – щоденна робота фахівців ГУ ДПС. Бізнес має забути дорогу до податкової, платники податків мають отримувати всі послуги онлайн. І таким інструментом сьогодні є сервіс Електронний кабінет.

«Ми вдячні громадянам та бізнесу, які сумлінно сплачують податки. Адже сумлінна сплата податків – це приклад високої податкової культури.

Ми, як ніколи, відкриті до співробітництва, нових ідей та конструктивної співпраці», – на завершення акцентувала очільниця ГУ ДПС.

Пресконференція пройшла у форматі діалогу – учасники заходу отримали відповіді на актуальні питання.

 

Подробнее

До уваги платників!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників на наступне.

Згідно з постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 26 вересня 2019 року № 118 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162» з 13 січня 2020 року, рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях Системи електронних повідомлень Національного банку України (далі – СЕП) буде ідентифікуватися тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN). Якщо в платіжному дорученні буде вказано не номер рахунку у форматі IBAN, то СЕП забракує такий документ.

Подробнее

НОВІ РАХУНКИ. ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ, ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з 1 січня 2020 року Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) перейшла на ведення бухгалтерського обліку за Планом рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 №1203, із змінами та доповненнями (далі – План рахунків №1203).

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю