Проект «Муніципальна няня»: як це буде працювати

19.11.2018 17:30
54
Автор:

Із 1 січня 2019 року Міністерство соціальної політики запускає пілотний проект “Муніципальна няня”. Метою проекту є допомога сім’ям, які користуються послугами няні, та фінансова допомога жінкам, які хочуть раніше вийти на роботу.
На жаль, через неправильне трактування цього пілотного проекту у мережі почали ширитись чутки про начебто відміну декретних виплат під час користування послугами муніципальної няні, повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на «ОГО. UA«.
У рамках пілотного проекту, з 1 січня 2019 р. з місцевого бюджету можна буде отримати відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років. Станом на 1 січня 2018 року цей прожитковий мінімум становить 1492 грн.
Отримати компенсацію може як безробітна мати, так і працевлаштована.
Батьки самі знаходять своїй дитині няню, офіційно укладають з нею договір про працевлаштування, а в кінці року надають документи на відшкодування обіцяної компенсації від Кабміну, інформує prm.ua.
Чутки про скасування декретних виплат в разі користування послугами муніципальної няні спростував також міністр соціальної політики України Андрій Рева.
“Буде державна допомога і “муніципальна няня”. Державна допомога у сім’ї залишається, а якщо захоче скористатися такою опцією, як муніципальна няня – то це додатковий бонус», – наголосив міністр у інтерв‘ю телеканалу “Прямий”.
“Хоче мати няню у відпустці? Буде няня у відпустці. Хоче вийти на роботу та мати няню – буде така можливість”, – додав Андрій Рева.