Президент Бразилії виступив проти карантинних заходів у країні

20.04.2020 08:08   -
Автор:

Президент Бразилії Жаір Болсонару 19 квітня взяв участь у масштабному мітингу в столиці країни, де підтримав вимоги мітингувальників скасувати карантинні обмеження через епідемію коронавірусу. Про це повідомляє CNN.
“Треба зробити все необхідне, щоб країна мала гідне місце, на яке вона заслуговує. Ми не будемо ні про що домовлятися”, – заявив Болсонару, маючи на увазі пропозиції парламенту і деяких міністрів оголосити у країні карантин.
Журналісти повідомляють, що під час мітингу бразильський лідер навіть не вдягав маску, але при цьому кілька разів кашляв.
Brazilian President Jair Bolsonaro speaks at a protest against quarantine and social distancing measures in Brasilia on April 19.
Позиція Болсонару проста – економічна шкода для країни від карантину буде набагато більшою, ніж від самого вірусу. Минулого тижня Жаір Болсонару звільнив міністра охорони здоров’я через конфлікт щодо ставлення до карантину – міністр наполягав на запровадженні суворих заходів для запобігання поширенню вірусу.
Поки Болсонару заявляє про непотрібність карантину, регіональна влада все ж приймає заходів для запобігання поширення вірусу – в деяких областях, що мають найбільшу кількість випадків захворювання на коронавірус, влада уже закрила школи і відмінила масові заходи, закликала людей дотримувати соціальної ізоляції і лишатись удома. Згідно із опитуваннями, більшість бразильців підтримує запровадження карантину і соціальної ізоляції.
Нагадаємо, що у Бразилії станом на неділю 19 квітня зафіксовано уже 38,654 випадків коронавірсу, а 2,462 людей – померло.
Втім, Бразилія дивує тим, що згідно із даними, вона має найбільшу кількість людей, що одужали. В чому секрет даної тенденції – бразильська медицина чи спотворені дані – не зрозуміло. Свого часу американський президент Дональд Трамп теж ігнорував небезпеку від вірусу, втім зараз США мають найбільші епідемічні показники в світі.