Прем’єр озвучив хорошу новину для енергетики: вдалося відновити 1,9 ГВт генерації

20.11.2023 12:05   -

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що вдалося відновити близько 1,9 ГВт потужностей генерації. До кінця року заплановано відновити ще 1,3 ГВт додаткової потужності.

“Готуємо також інші системи. На сьогодні відновлено 445 об’єктів теплопостачання. Це котельні, центральні теплові пункти, ТЕЦ. Робота з партнерами з питань енергетики активно продовжується. Є нові поставки систем ППО, які посилять захист енергооб’єктів”, – цитує пресслужба уряду Дениса Шмигаля.

Прем’єр-міністр повідомив, що Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні та готують нові поставки. Данія внесе до Фонду підтримки енергетики України 7 млн євро. Загальний обсяг підтримки через Фонд уже перевищив 320 млн. євро.

Крім того, розширено можливості для імпорту електроенергії з ЄС. Наразі Україна може імпортувати до 1,2 ГВт потужності, тоді як рік тому 500 МВт. Також уряд затвердив постанову, якою спростив завезення в Україну енергетичного обладнання, зокрема генераторів та трансформаторів.

За його словами, уряд фактично призупинить дію шести технічних регламентів, які застосовувалися при ввезенні та продажу енергетичного обладнання: “Тепер для низки цих товарів не буде потрібне право на відповідність та маркування знаком відповідності”.

За матеріалами OBOZ.UA.