«Правий сектор» звинуватив керівництво театру ім. Горького в українофобній політиці

11.11.2016 10:15   -
Автор:

Представники Національно-визвольного руху «Правий сектор Дніпропетровщини» написали листа голові Дніпропетровської обласної ради Глібу Пригунову, голові Українського інституту національної пам’яті Володимиру В’ятровичу, Міністру культури України Євгену Нищуку стосовно перейменування «Дніпропетровського академічного театру російської драми імені Максима Горького».
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на пост організації в Фейсбук.
«Наслідки українофобної політики керівництва театру вкрай жахливі:
– більша частина колективу на проросійських позиціях, всупереч їхнім запевненням про любов до України. Яскравим доказом тому є репертуар театру, що не містить жодної україномовної вистави, а з українських авторів іде єдина вистава «Лісова пісня» російською мовою;
– офіційний сайт театру працює виключно російською мовою;
– актори не знають й не бажають грати українських класиків.
Очільники Дніпропетровської області як гаранти виконання Конституції України повинні чітко визначитись, або колектив театр існує для реалізації культурних потреб етнічної меншини росіян Дніпропетровської області, і тоді потрібно запропонувати їм створити і фінансувати російські заклади культури коштом російської діаспори в Україні, а не з бюджету області, або він працює на благо України як дійсний культурний центр відродження України і мусить називатись відповідним чином та плекати в майбутній поколіннях любов до своєї, а не чужої Батьківщини й стояти на захисті української мови і культури.
За для закарбування в пам’яті мешканців Дніпропетровської області та виховання дітей та молоді в дусі героїчного минулого української нації пропонуємо присвоїти театру ім. Горького назву «Дніпровський театр драми та комедії ім. Леся Курбаса», – говориться в листі.