Скандал із Уруським і Кадировим. Пояснення віцепрем’єра і відео з IDEX-2021

23.02.2021 11:20   -

Скандал почався, коли прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав, що чекає пояснень від Уруського щодо його фото з Кадировим.

“Чекаю від Олега Уруського термінового пояснення”, – написав Шмигаль на своїй сторінці у Facebook і виклав фотографію. На цьому фото видно, як Олег Уруський перебуває у громадському місці, а поруч з ним крокує Рамзан Кадиров.

Пан Уруський пояснив появу фото особливостями протоколу на виставці IDEX-2021, де воно й було зроблене.

Очільник Чечні назвав скандал довкола фотографії “висмоктаним з пальця”, – повідомляє bbc.

“До вчора я й гадки не мав, хто такий Уруський. Знав би – не підпустив. Людям, які причетні до численних лих та страждань власного народу на Донбасі і в інших регіонах, я руку потиснути не можу!”, – додав Кадиров.

Він порадив Уруському роздрукувати фотографію та повісити у себе вдома та на роботі.

“Для нього має бути честю опинитися поряд з нами”, – написав керівник Чечні.

У квітні 2020 року він очолив інжинірингову компанію “Прогрестех-Україна”, серед клієнтів якої є Boeing.

Критики призначення Уруського закидали йому те, що компанія входить до складу холдингу Progresstechgroup, засновником якої є громадянин Росії Володимир Кульчицький.

Сам він на це відповів, що штаб-квартира Progresstechgroup розташована у США, а росіянин Кульчицький після Майдану у 2014 році переїхав до України “через принципову незгоду з Путіним”.

Олег Уруський очолює офіційну українську делегацію на міжнародній військово-технічній виставці IDEX-2021. Ця виставка є одна із найбільших у світі. Вона триватиме п’ять днів – до 25 лютого.

На заході Україна презентувала низку розробок, зокрема, наземний протикорабельний ракетного комплекс «Нептун», танк «Оплот», БТР-4, розвідувально-ударного безпілотник «Сокіл-300», високоточну реактивну системи «Вільха», ПТРК «Корсар».

З’явилося відео де віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський і очільник Чечні Рамзан Кадиров ішли поруч під час офіційної церемонії відкриття міжнародної військово-технічної виставки IDEX 2021 Абу-Дабі.