Пляж на Монастирському острові у Дніпрі на 90 % відповідає критеріям програми якості пляжів «Блакитний прапор»

07.04.2021 18:16   -

Дніпровський міський пляж на Монастирському острові має усі шанси отримати міжнародний сертифікат якості «Блакитний прапор». Ця відзнака надається найбільш екологічним та безпечним пляжам і причалам різних країн світу.

Щоб отримати нагороду, пляж повинен відповідати понад 30 критеріям. Серед них: чиста вода й узбережжя, наявність рятувальних постів, медичного пункту, урн, туалетів, інформаційних табло, інфраструктура для маломобільних тощо. За словами директора КП «Дирекція територій і об’єктів рекреації» Вадима Галицького, пляж на Монастирському острові відповідає суворим критеріям програми «Блакитний прапор» на 90 %.

«Цьогоріч ми подали заявку, і до нас уже приїздила комісія, яка оглянула пляж. За результатами цього візиту ми отримали офіційний статус кандидата. За більшістю критеріїв пляж відповідає вимогам. Ми регулярно і ретельно чистимо пісок, двічі на тиждень проводимо аналіз питної води та води з Дніпра, у нас є медичний супровід, рятувальники, інформаційні табло, роздягальні тощо. Цього сезону ми маємо вдосконалити ті критерії, які залишилися. Їх небагато: встановити модульні туалети, додаткові навіси, створити відповідні умови для маломобільних груп населення», – сказав Вадим Галицький.

Також він додав, що протягом сезону без попередження можуть приїжджати представники міжнародної комісії для перевірки виконання умов програми. Якщо все буде добре, то вже наступного сезону Монастирський отримає той самий «Блакитний прапор»: місце вносять до туристичного списку світу, як рекомендоване для відвідування.