Підсумки боротьби з браконьєрами області під час нересту

30.06.2021 15:28   -

У Дніпропетровській області завершився нерест. З квітня в регіоні затримали понад 650 браконьєрів. Підсумки боротьби з «чорними рибалками» підбили на нараді в облдержадміністрації.

Аби ефективно протистояти браконьєрам, об’єднали зусилля представники ОДА, рибоохоронного патруля, поліції, держекоінспекції, громадськості, зазначив заступник голови ДніпроОДА Максим Беспальчук. 

«Рейди влаштовували без попередження. Їх проводили не тільки на водоймах.  А й на оптових та роздрібних ринках, трасах. Цьогоріч Дніпропетровщина – серед національних лідерів за результатами боротьби з браконьєрами», – сказав Максим Беспальчук.

За словами начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Сергія Мороза, у боротьбі з «чорними рибалками» задіяли всі підрозділи.

«Залучали і представників аеропідтримки. А ще – поліцейських офіцерів громад, які працювали і  вдень, і вночі», – наголосив Сергій Мороз.

Загалом під час нересту-2021 на Дніпропетровщині затримали понад 650 порушників правил.

«Вилучили майже 1,8 тис кг риби. А ще більш ніж 730 заборонених знарядь лову», – розповів начальник управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області Василь Волков. 

Він додав, що 212 справ направили до судів для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. 30 матеріалів передали до слідчих органів для відкриття кримінальних справ. 

Нерест на Дніпропетровщині тривав з початку квітня по середину червня. Було заборонено користуватися рибацьким човном, сіткою, електроловами та вибухоприладами, полювати під водою, ловити більше 3 кг риби.