Першим до космосу полетить не клієнт, а власник

02.07.2021 10:11   -

Virgin Galactic у четвер оголосив, що здійснить свій перший повний випробувальний політ разом із засновником компанії Річардом Бренсоном 11 липня, – це на дев’ять днів раніше, ніж найбагатша людина у світі і засновник компанії Amazon Джефф Безос.

«Приєднуйтесь до нас 11 липня, щоб спостерігати за нашим першим пілотованим польотом і початком нової космічної ери. Відлік починається», — йдеться у повідомленні.

За словами Virgin Galactic, липневий рейс буде зосереджений на “оцінці каюти комерційного клієнта з повною кількістю екіпажу, включаючи обстановку кабіни, комфорт сидінь, невагомий досвід та види Землі, які забезпечує космічний корабель”

Місія також працюватиме, щоб продемонструвати “умови для проведення науково-дослідницьких експериментів”, передбачених людиною, за допомогою навчальної програми в космодромі Америки, що базується в Нью-Мексико, що підтримує “досвід космічних польотів”

Virgin Galactic заявила, що буде передавати глобальний прямий ефір космічного польоту, доступний на веб-сайті компанії та її сторінках у Twitter, YouTube та Facebook. 

Бренсон у відео пояснив: “Я завжди був мрійником”, додавши, що мати сказала йому “ніколи не здаватися і тягнутися до зірок”

На короткому відеоролику, що супроводжує заяву, представлені шість членів екіпажу суборбітального корабля Unity. Серед них пілоти Дейв Макай і Майкл Масуччі, астронавти Сіріша Бандла, Килина Беннет і Бетт Мозес, а також сам глава компанії Річард Бренсон.

Безос же оголосив про рішення відправитися у космос на початку червня. Мільярдер розповів, що це було мрією всього його життя. Він відправиться у суборбітальний політ на створеному його компанією Blue Origin кораблі New Shepard 20 липня цього року.

Напарниками по польоту стануть брат Безоса Марк, 82-річна американська льотчиця Уоллі Фанк і невідомий, який викупив право відправитись у космос за $28 млн на аукціоні.

Virgin Galactic — перша у світі публічна компанія у сфері космічного туризму. У листопаді 2020 року компанія анонсувала, що в кінці першого кварталу 2021 року у космос на кораблі відправиться засновник корпорації Virgin Group Річард Бренсон, після чого вони запустять продаж квитків.