Пасторт однієї з протестантських церков завербував своїх синів, щоб шпигувати за підрозділами ЗСУ

10.07.2024 16:49   -

Військова контррозвідка СБУ викрила агентурну групу ФСБ, яка діяла в Донецькій та Тернопільській областях. Резидентом (керівником) ворожого осередку був пастор однієї з протестантських церков, який завербував своїх синів, щоб шпигувати за підрозділами ЗСУ. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Службу безпеки України.

Встановлено, що влітку 2023 року пастор виїхав з України до Євросоюзу як багатодітний батько. Вже звідти прибув у Росію, де почав працювати на ФСБ. До підривної діяльності проти України він залучив двох своїх дорослих синів.

Один із них – контрактник однієї із бойових бригад, якого СБУ затримала у квітні 2024 року. Він намагався передати російській спецслужбі локації вогневих позицій та укріпрайонів Сил оборони.

Другий син був затриманий днями на Тернопільщині, де він розвідував бойові позиці ППО та місця базування тренувальних центрів ЗСУ. Служба безпеки викрила його завчасно, коли він готував “звіт” для ФСБ.

Встановлено, що батько коригувальників був на прямому зв’язку із Сергієм Карнауховим – російським пропагандистом і кадровим співробітником ФСБ “під прикриттям”.

Слідчі Служби безпеки заочно повідомили пастору-резиденту російської спецслужби про підозру за ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Оскільки зрадник переховується на території РФ, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Злочинні дії його синів кваліфіковано за ч. 2 та ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану) КК України.

Обидва сини пастора перебувають під вартою. Їм загрожує від 8 до 12 років тюрми.