«Ощадбанк» оштрафували на більш ніж 500 000 грн

08.01.2022 18:46   -

Антимонопольний комітет України оштрафував на 503 552 гривні державний банк «Ощадбанк» через зловживання монопольним становищем за участю у проекті «Муніципальна карта «Картка киянина». 31 грудня, Антимонопольний комітет України оштрафував акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» (АТ «Ощадбанк») за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. 

Комітет з’ясував, що АТ «Ощадбанк» був одноосібним банком-учасником проєкту та в його межах самостійно встановлював порядок і умови відкриття та ведення карткових рахунків. У період з червня 2016 року по грудень 2021 року банк висував умовою отримання «Картки киянина» обов’язкове підключення платної послуги СМС-інформування. Також у цей же період під час реєстрації карток у системі дистанційного банківського обслуговування (Web/Mobile-банкінг (Ощад 24/7) відбувалася автоматична активація платної послуги СМС-інформування. При цьому банком не пропонувалися кращі, конкурентні умови обслуговування «Картки киянина». Оскільки АТ «Ощадбанк» був єдиним банком-учасником проєкту «Муніципальна картка «Картка киянина», власники відповідних карток змушені були погоджуватися на його умови та зазнавали фінансових витрат“, – повідомляється на сайті Комітету. 

Комітет визнав порушенням підключення платної послуги СМС-інформування як обов’язкової умови для отримання «Картки киянина» та вимоги підключення платної послуги СМС-інформування для доступу до системи дистанційного банківського обслуговування в рамках проєкту «Картка киянина».   

За ці два порушення на АТ «Ощадбанк» накладено штраф загальною сумою 503 552 гривні. Керівництво банку визнало протиправність своїх дій.