Обслуговувати українською: з 16 січня 2021 року вступають у дію положення закону про мову

02.12.2020 12:02   -

Уже в січні наступного року вступлять у силу норми закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, що, зокрема, передбачають обслуговування громадян українською мовою.

З 16 січня 2021 року мова обслуговування споживачів – українська! Відповідно до статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою“, – нагадав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Уповноважений відзначив, що дана вимога закону стосується абсолютно усієї сфери надання послуг і в разі порушення цієї вимоги попросив повідомляти йому.

У супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав’ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, де б ти не був – обслуговування має бути українською. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою. У разі порушення твоїх прав на отримання інформації та послуг українською мовою звертайся до Уповноваженого із захисту державної мови. Наша поштова адреса: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; e-mail: kremin@kmu.gov.ua“, – написав Кремінь.