Звалище під вікном: чому деякі ОСББ та ЖБК не укладають договорів на вивезення габаритного сміття

27.10.2021 17:39   -
Автор:

У Дніпрі представники департаменту екологічної політики перевіряють наявність договорів на вивезення габаритних відходів у будинках ОСББ і ЖБК. На вулиці Шолохова, 5 поруч зі сміттєвими баками утворилось звалище з гілок, коробок та іншого непотребу. Усе через відсутність у мешканців будинку ЖБК договору на вивезення великогабариту. 

«Такі ситуації трапляються, коли багатоквартирні будинки отримують статус ОСББ або ЖБК та укладають договори на вивезення твердих побутових відходів. Якщо це договір з визначеним перевізником – «Екологія-Д», – то угода обов’язково містить пункт про вивезення габаритних відходів. ОСББ і ЖБК часто укладають договори з ТОВ «Дніпрокомунтранс» через нижчу вартість послуг, але ці договори не передбачають вивезення великогабаритного сміття», – розказала начальниця відділу екологічного контролю управління комунальної екології  департаменту екологічної політики ДМР Тетяна Левачова. 

Голові будинку ЖБК по Шолохова, 5 поштою направлять припис щодо відсутності договору на вивезення габаритних відходів.  Якщо протягом 30 днів такий документ не з’явиться, на голову ЖБК складуть адмінпротокол.  «Розмір штрафу, в разі ігнорування попереджень та приписів, визначає комісія міської ради. ОСББ – це юридична особа, тож стягнення може сягати 850-1700 гривень», – додала Тетяна Левачова. 

Голова ОСББ по Шолохова, 7 Юрій Яненський каже: його будинок уклав договір з «Екологією-Д», тож габаритне сміття вивозять регулярно. Скаржиться, сусіди постійно скидають непотріб на їхній майданчик. «У нас щоденно прибирають сміття, ніяких проблем з цим немає. До нашого смітника несуть непотріб усі мешканці цього двору, зокрема і ті, хто не має договору на вивезення габаритного сміття. Це не зовсім справедливо». 

У департаменті зазначають, будівельні відходи не належать до габаритного сміття. Договір про їхнє вивезення треба укласти окремо з «Екологією-Д» або будь-якою іншою компанією, в якої є договір з полігоном.