Загальна мобілізація в Україні у листопаді: як проходитиме
У листопаді 2023 року в Україні продовжиться загальна мобілізація, яку ввели на території країни через повномасштабне вторгнення країни-агресора Росії. У вересні та жовтні відбулися деякі зміни у законодавстві, які можуть вплинути на мобілізацію.
Як відомо, 27 липня у парламенті підтримали президентський законопроєкт №9533 про продовження строку загальної мобілізації в Україні до 15 листопада 2023 року.
З 1 листопада 2023 року можуть мобілізувати:
– військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років, які вважаються придатними або обмежено придатними та мають військовий досвід;
– військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років, які перебувають у запасі та не мають власного досвіду служби;
– чоловіків від 18 до 27 років, які проходять службу в запасі та вважаються придатними або обмежено придатними;
– осіб, які були виключені зі списку військовозобов’язаних та зняті з військового обліку, якщо ВЛК вважає їх придатними та вони не чинили тяжких чи особливо тяжких злочинів.
Також набули чинності нові правила щодо мобілізації обмежено придатних. Тепер мобілізація обмежено придатних під час воєнного стану за рішенням ВЛК є цілком законною.
Вони можуть служити в частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.
Крім того, на військовий облік мають стати жінки, які працюють за медичною спеціальністю. Правила набули чинності ще з 1 жовтня 2023 року.
Це означає, що жінки, від 18 до 60 років, які здобули освіту за медичними та фармацевтичними спеціальностями, до 31 грудня 2026 року мають стати на військовий облік.
Як уточнили в міністерстві охорони здоров’я, постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Вона необхідна лише для того, щоб держава могла узагальнити дані щодо наявного резерву медиків в Україні. Водночас у ДСНС запевнили, що обмежень для таких жінок щодо виїзду за кордон не передбачено.
За матеріалами OBOZ.UA.