Яким буде навчання з 1 вересня?

05.07.2020 11:21   -

В залежності від епідеміологічної ситуації в країні, МОН розглядає різні сценарії розвитку подій. Єдиного варіанту початку нового навчального року в українських закладах освіти поки що немає.

У міністерстві розглядають можливість поєднання навчання онлайн та звичного навчання. Зокрема, пропонується навчання по змінах, щоб зменшити кількість дітей, що одночасно перебувають у навчальному закладі.

«Я не уявляю собі, яким чином діти можуть піти дистанційно в перший клас. Можливо, якщо ситуація буде загострюватися, то буде знов дистанційний режим. Але першокласники повинні відчути всю соціалізацію в школі. Ми розробляємо запасні варіанти. Можливо, буде змішана форма відвідування школи – частково офлайн, частково онлайн. Можливо, будуть діти по змінах ходити. Потрібно напрацювати матеріали не лише безпечності санітарних умов, а ще й умов навчання для того, щоб діти отримували соціалізацію», – заявив Сергій Шкарлет в інтерв’ю виданню LB.

Шкарлет предложил обсудить отмену ВНО при поступлении на заочную ...

Т.в.о. міністра також зазначив на соціально-психологічних аспектах дистанційного навчання: не всі батьки можуть забезпечити дітей необхідною технікою, а маленьких школярів не завжди можна лишити вдома самих.

«Я спілкувався за цей час з величезною кількістю батьків, які наполегливо звертають увагу на те, що дистанційна освіта – це не зовсім освіта. Якщо в родині один монітор і три дитини, у яких одночасно уроки, то як бути? Крім того, діти, якщо це молодша шкода, потребують догляду. А батькам потрібно працювати. Звісно, батьки повинні сидіти з дитиною, але їм треба ще заробляти на життя. Це є величезна соціальна проблема. Якщо в нас буде тільки дистанційне навчання – буде соціальне сирітство», – зауважив Шкарлет.