Як у Дніпрі піклуються про людей похилого віку у закладах соцзахисту

25.10.2021 13:10   -
Автор:

У Дніпровському міському територіальному центрі соціального обслуговування отримують послуги близько 10 тис. людей похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають у складних життєвих обставинах. Зокрема, у відділі Соборного району на обліку – 1200 дніпрян.

У терцентрі працюють три відділення: надання соціальної допомоги вдома, організації надання натуральної та грошової допомоги (обслуговує 560 малозабезпечених пенсіонерів району), а також денного перебування.

«Соціальна послуга денного догляду надається протягом 21 робочого дня для 30 підопічних. Нині через карантинні обмеження ми розділили їхнє перебування на дві зміни. Усі працівники терцентру та усі підопічні на денному перебуванні вакциновані. Вони відвідують ранкову зарядку, масаж, гуртки трудової адаптації, музичну годину, фізіотерапевтичний кабінет, займаються на профілакторі Євмінова, приймають кисневу пінку», – розповіла заступниця директора міського територіального центру в Соборному районі Ірина Кишеня.

Галина Чернець проводить час у відділенні денного перебування вже четвертий рік поспіль. Каже, що їй дуже подобається у терцентрі: «Ми різноманітно проводимо дозвілля: займаємося спортом, ходимо на майстер-класи та процедури. Тут про нас дуже піклуються, стежать за нашим здоров’ям. Якщо у пенсіонера є захоплення, для нього щодня – свято».

А от дніпрянка Світлана Вишнякова подала проєкт до Бюджету участі, аби створити відкриті спортивні майданчики для пенсіонерів при восьми закладах соціального захисту населення – у кожному районі Дніпра.

«На цей проєкт мене надихнули бабусі, які гуляють з онуками у нас у дворі. Останнім часом через пандемію відкриті майданчики стають усе більш популярними. Мені здається, що такі майданчики із безпечними тренажерами потрібні не лише дітям, а й людям поважного віку», – розповіла авторка проєкту № 313 «Тренажер для бабусі» Світлана Вишнякова.

Цьогоріч такі ініціативи Бюджету участі отримали окрему категорію – медико-соціальні проєкти. Усього на голосування було допущено 19 проєктів на суму 15 млн грн.

«У цій категорії 13 проєктів, які стосуються медичних закладів, та шість проєктів, що мають соціальний напрям. Голосування триватиме до 2 листопада на сайті adm.dniprorada.gov.ua», – додав головний спеціаліст відділу інноваційних проєктів департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради Владислав Соловйов.

Водночас у міському центрі соціальної допомоги, що на Лоцманській, 22-А, допомагають бездомним людям та особам з низьким рівнем доходів. Зараз тут перебуває 54 людини, з них половина – пенсіонери.

«Люди, які до нас звертаються, ночують тут, харчуються, проходять санітарний огляд фельдшера, а також отримують послуги соціального супроводу. Ми допомагаємо відновити документи, працевлаштуватися. Усього людина може перебувати у нас до пів року», – розповів завідуючий відділенням щодо надання послуг бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів міського центру соціальної допомоги Сергій Соломаха.

Геннадій Євстігнєєв залишився на вулиці після того, як його брати продали квартиру. У центрі перебуває вже чотири місяці: «Через те, що я інвалід по зору, мене мають влаштувати у спеціалізований заклад. Тут про мене турбуються, допомогли відновити документи».