Нацбанк збільшив щоденний ліміт на зняття готівки до 100 000 грн

22.03.2022 12:59   -

З 21 березня Національний банк України збільшив щоденний ліміт зняття готівкової іноземної валюти в Україні та закордоном з 30 000 до 100 000 грн в еквіваленті, – повідомляє пресслужба Нацбанку.

Розширений ліміт також поширюється на зняття валюти за кордоном із рахунків в іноземній валюті, які відкриті в українських банках. У Нацбанку зазначають, що щоденний ліміт у 100 000 грн на зняття коштів в Україні з рахунків у національній валюті лишається чинним.

Варто зазначити, що впроваджені зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг. Розрахунки за допомогою карток і надалі можуть здійснюватися без обмежень.

Національний банк також обмежив загальним лімітом у 100 000 грн (в еквіваленті) на місяць:

  • переказ коштів на рахунки фізичних осіб за кордоном із використанням реквізитів платіжних карток платника та отримувача (p2p-перекази);
  • операції з використанням платіжних карток для придбання активів, які безпосередньо конвертуються (обмінюються) на грошові кошти та належать до операцій quasi cash (поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів).