Нарешті Дніпро зможе розповісти про себе сучасною мовою

19.11.2020 09:38   -

У Дніпрі до відкриття готові перші зали унікального муніципального Музею історії міста. Тут не лише цікаво, а й комфортно, це — шана історії міста, яку тут цінують і закликають усіх ставитися до неї так само, – повідомляє dniprorada.

“Будинок губернатора” на розі вулиці Воскресенської та проспекту Дмитра Яворницького переобладнали під музей історії міста.

Для цього з будівлі було прибрано відділення “Приватбанку”, позаяк будинок перебуває на балансі територіальної громади.

У музеї відображені знакові події та постаті від часів перших поселень козаків та лоцманів і до сьогодення. Для втілення амбіційних планів на сесії міськради на функціонування музею було виділено понад 5 млн гривень.

За півроку тут все зробили з нуля – від початку збору фондової колекції до облаштування приміщення, де врахували всі необхідні елементи безбар’єрності. Відвідати музей, що знаходиться в Будинку губернатора (вул. Воскресенська, 14), дніпряни та гості міста зможуть, коли дозволять карантинні обмеження.

Наразі ж містян закликають приєднатися до розширення музейної колекції. Так, речі, що мають історичну цінність, можна принести просто до музею або домовитися про їх перевезення через сторінку у соцмережі.

Чимало таких експонатів вже подаровані городянами. Серед них катеринославська цегла, піаніно початку ХХ століття, документи про освіту, аптекарські склянки, катеринославські видання. У музеї також зберігаються артефакти з археологічних розкопок в Севастопольському парку, торгівельні приналежності, вироби місцевих магазинів.

Артефакти з особистої колекції також передав і мер Дніпра Борис Філатов, а також інші відомі містяни.
«Із гордістю можу сказати, що ми нарешті відкрили експозицію нашого міського комунального Музею історії міста — Катеринославу, Дніпропетровська, Дніпра — для подальшого її формування. Музей дійсно народний. Тут відображатиметься історія не лише самого міста, промислових підприємств, господарства, а насамперед — історія людей, їхніх доль», – сказав Борис Філатов.

Мер Дніпра також зауважив, що в Будинку губернатора капітально відремонтують фасад, утім для цього потрібно дійти згоди із документами, адже будівля є пам‘яткою архітектури національного значення. Згодом також хочуть розпочати підготовку інших експозиційних залів, а ще — приміщення, де історики, краєзнавці, студенти — всі ті, хто хоче вивчати історію міста, могли б проводити тут наукові дослідження. Планують обладнати невеличку бібліотеку.

На першому поверсі музею розташовано п’ять залів, обладнаних сучасною акустичною системою, проекторами та інформаційними панелями. Тут є сучасні інтерактивні експозиції.

В музеї можна побачити світлини Олександра Поля з родиною, будинку губернатора і Хреннікових, фото міського паводку початку ХХ ст. Також у музеї можна скористатися касовим апаратом 1912 року, а на справжніх терезах з «Озерки» 1950-х – зважити різні товари, скористатися патефоном середини ХХ століття, послухати платівки, зловити хвилю «Голосу Америки», посидіти на автентичному дивані середини минулого століття, погортати старі журнали.

А ще — дізнатися про старі базари, побачити фільм, де лоцман дніпровських порогів розповідає, як раніше виглядав Дніпро, як створювалися перші мостові переправи. Є низка експозицій, присвячених архітектурі, і можливість побачити віртуальну квартиру з ліпниною катеринославських часів.