На водоймищах Дніпропетровщини вже втопилося 10 людей, — поліція

23.05.2019 10:00
68
Автор:

Поліцейські Дніпропетровщини закликали батьків не залишати дітей без уваги під час відпочинку на воді, купатися лише в облаштованих спеціально для цього місцях та не відпускати дітей одних на водойми.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» із посиланням на «Вісті Придніпров’я».
«З початку року на водоймах області трапилося 17 нещасних випадків внаслідок чого загинуло десятеро людей, з яких троє неповнолітніх. Під час купального літнього сезону минулого року загалом загинуло 32 особи, з них п’ятеро дітей. Сумна статистика свідчить, що нехтування правилами особистої безпеки призводить до трагічних непоправимих наслідків. Зазвичай люди гинуть під час купання у непридатних для цього місцях, у неперевірених водоймах», — розповів головний інспектор сектору техногенної безпеки Управління запобігання НС ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Павло Ткач.
За словами начальника відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Ганни Карпеченкової у разі нещасних випадків із дітьми головною причиною є їх бездоглядність з боку батьків.
«Літо ще не розпочалося, а у нас вже є три летальних випадки серед дітей на воді: десятирічний хлопець в Синельниковському районі, його одноліток у Покровському районі Кривого Рогу та шестирічна дівчинка із Дніпровського. Всі вони самостійно відвідували водойми. У випадку із шестирічною дитиною, то в момент трагедії батьки знаходилися вдома і вживали спиртні напої. Наразі вирішується питання щодо відкриття у відношенні них кримінальної справи за ст. 166 (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування) Кримінального кодексу України. Та жодне покарання вже не поверне життя дитині», — наголосила Ганна Карпеченкова.
За інформацією представників ДСНС на теперішній час, згідно інформації від органів місцевого самоврядування, в області визначено 11 спеціально обладнаних місць для купання. Вони будуть облаштовані рятувальними постами, співробітники яких готові оперативно зреагувати на всі нещасні випадки.
З метою профілактики нещасних випадків на воді 23 травня о 18.00 для батьків та дітей на бульварі Слави у Дніпрі співробітники ювенальної превенції спільно із надзвичайниками проведуть воркшоп «Відповідальне батьківство».
«За декілька днів розпочинаються літні канікули, а це означає, що діти більше часу будуть залишатися на самоті. Ми прагнемо нагадати про безпеку на воді, в екосистемі, на вулиці, як самим дітям, так і їх батькам. Батьки повинні опікуватися своїми дітьми, адже безпечність може стати фатальною,» — додала Ганна Карпеченкова.

Поделиться

Категория: Новости

Теги: , ,