На українців у Європі чекають зміни
Нові правила для українських переселенців встановлюють Німеччина, Польща, Болгарія, Швеція та Чехія.
Деякі європейські країни скасовують безкоштовний проїзд у транспорті для українських переселенців. Нововведення набуде чинності з 1 червня.
Про це повідомляють на сайті Єврокомісії.
Йдеться про Німеччину, Польщу, Болгарію, Швейцарію та Чехію. Тепер замість безкоштовного проїзду для українських біженців запровадять пільговий. Наприклад, у Німеччині проїзний на всі види міського транспорту та регіональні поїзди коштуватиме 9 євро. У Чехії абонемент на всі види громадського транспорту коштуватиме 7 євро.
Крім того, правила проїзду для українських біженців з 1 червня можуть змінитись і в тих країнах, які наразі не заявляли про такі плани.
Як повідомила “Укрзалізниця”, з 1 червня пасажири вже не зможуть отримати безкоштовні квитки для поїздок в Польщі. Матимуть можливість безплатного проїзду лише на маршрутах з/до таких міст:
- Хелм;
- Дорогуськ;
- Люблін;
- Грубешів;
- Перемишль;
- Загуж;
- Ярослав;
- Жешув.
Інші правила безкоштовного користування залізницею Польщі залишаються незмінними для українців.
Залишився безкоштовний проїзд в поїздах 2-го класу TLK та IC для українців, які перетнули кордон з 24 лютого та належать до таких груп:
- діти віком до 18 років;
- жінки;
- чоловіки старші за 60 років;
- чоловіки віком від 18 до 60 років з інвалідністю.
Деяким українцям можуть виплатити від 200 до 800 тисяч гривень за те, що вони постраждали від воєнних дій під час виконання своїх службових обов’язків. Відповідно до законопроєкту № 7353, на таку підтримку можуть розраховувати службовці, журналісти чи працівники об’єктів критичної інфраструктури, які отримали інвалідність:
- 800 тис. грн – у разі першої групи інвалідності;
- 500 тис. грн – у разі другої групи інвалідності;
- 200 тис. грн – у разі третьої групи інвалідності.
У разі загибелі працівника чи працівниці сума виплати рідним, якщо законопроєкт підтримають у Верховній Раді, становитиме 1 мільйон гривень. Виплати здійснюватимуть з бюджету та надходжень урядів іноземних країн, міжнародних організацій – донорів.
Нагадаємо, українські військові, що захищають країну на передовій, отримують щомісячне грошове забезпечення (зарплату) та додаткову винагороду, встановлену президентом.