На Січеславщині виставлено на електронні аукціони 331 га с/г земель

18.12.2021 11:22   -

У Дніпропетровській області вже оголошено 36 аукціонів із оренди та відчуження земель сільськогосподарського призначення. Загальна площа цих ділянок становить 331 га. Зростання стартової ціни за земельними лотами – у 10 разів, дохід від аукціонів – 1,7 млн грн, – повідомляє ДніпроОДА.

Першопрохідцями в організації електронних торгів на «Прозорро.Продажі» стали: Верхньодніпровська міська рада; Мишурино-Різька, Ганнівська, Бородаївська, Жданівська, Вакулівська, Троїцька, Березнуватівська, Бородаївська, Водянська сільські ради, а також Томаківська селищна  рада.

Найбільш активно с/г землі в оренду пропонують Бабчинецька  сільська рада – вона оголосила 20 земельних торгів на оренду с/г землі, а також Тиврівська селищна рада – оголосила 14 аукціонів.

Загальна площа земельних ділянок с/г призначення, які на Вінниччині виставлені в оренду, – 148 га.

У цілому в системі «Прозорро.Продажі» вже відбулися понад 300 успішних земельних аукціонів, за підсумками яких  організатори зароблять  до бюджетів різних рівнів понад 104,6 млн грн при оголошеній вартості лотів у майже 49 млн грн. 

Загальна площа успішно реалізованих земельних ділянок — 1960 гектар. В аукціонах вже взяли участь понад 540 учасників. 

Переважна більшість продавців — це органи місцевого самоврядування. Місцева влада все активніше використовує наданий їй ресурс для збільшення власних доходів. Адже зростання стартової ціни за земельними лотами становить понад 210 %.

Найбільше на торги виставляють землі сільськогосподарського призначення (торги для державних і комунальних земель проводяться лише з оренди таких земель). Таких аукціонів у системі 70%. 

Так, на сьогодні в системі оголошено 1292 аукціони із оренди та відчуження с/г земель. Дохід від аукціонів ставить майже 145 млн грн. Загальна площа земельних ділянок – 8,7 тис. га.

Система гарантує захист електронних аукціонів, убезпечуючи їх від можливостей будь-якого втручання чи спроб вплинути на результат.

У «Прозорро.Продажі» підготували вичерпні інструкції для продавців, які хочуть продавати активи або здавати майно в оренду, з якими можна ознайомитися тут.  А також для покупців, які хочуть стати власником активу або  взяти його в оренду, –  інструкції для них доступні тут.

«Найголовніше, – що все відбувається прозоро, без “схем” та скандалів, без будь-якого впливу чиновників на процес реалізації державного та комунального майна. Участь в аукціонах беруть не «свої», а всі. Заробляють не «свої», а громади, які потім ці ресурси зможуть спрямувати на нові лікарні, дитсадки і школи. Усе це – очевидні зміни на краще завдяки земельній реформі», – стверджує міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.