На Дніпропетровщині село могло не виконати план з мобілізації: посадовець попав під суд

08.12.2024 15:25   -

В селі Дмухайлівка заступник сільського голови отримав завдання вручити повістки чоловікам, які підлягали мобілізації. Але посадовець згадав всіх родичів та друзів – бо всі в селі один одного знають, та порадив їм або раптово «захворіти», або зникнути на час врученні повісток. Цим він привернув увагу правоохоронних органів та сам ледь не опинився за ґратами. Подробиці цієї історії читайте в матеріалі «Дніпра Оперативного».

У травні 2024 року заступник сільського голови приблизно об 11:47 подзвонив пасинку військовозобов`язаного та попередив, що до сільської ради надійшло розпорядження по мобілізації чоловіків та його вітчим є у списках. Посадовець порадив імітувати хворобу та запевнив, що допоможе лягти до стаціонару.  

«А також обіцяв у подальшому сприяти униканню від отримання мобілізаційного виклику», – йдеться у матеріалах справи, яка є у судовому реєстрі.

Заступник сільського голови входив до складу групи, яка займалася оповіщенням, тому підписав документ, що немає ніякої змоги вручити повістку саме цьому чоловіку.

Того ж дня ближче до вечора посадовець подзвонив ще одному знайомому, чиє прізвище було у списках на мобілізацію. Співрозмовник заявив, що повістку отримувати не буде, але посадовець і не наполягав. Навпаки, він запевнив, що допоможе йому не потрапити до армії.

Загалом у травні 2024 року заступник сільського голови багато дзвонив та багато допомагав, бо мав багато друзів. Правоохоронці нарахували 7 попереджень про вручення повісток, де посадовець надавав поради як «захворіти» так, щоб уникнути мобілізації, або зникнути на час вручення повісток.

За свою «доброту» чоловік ризикував отримати до 8 років ув’язнення за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період. Коли справа потрапила в суд, він не заперечував своєї провини та уклав угоду зі слідством. Ба більше, він сам себе покарав, звільнившись з роботи.

Що вирішив суд

Суддя Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області Анжеліка Чорна врахувала, що обвинувачений має інвалідність III групи, й на його утриманні двоє малолітніх дітей та неповнолітня дитина. Тому угоду затвердили, й колишній посадовець отримав 5 років умовно з іспитовим строком 1 рік.

Чоловік також мав заплатити майже 13 тис. грн за проведені експертизи. І що цікаво: мобільні телефони Samsung, Redmi та Nokia, які були доказами у справі, вирішили повернути власникам, а IPhone 15 – як знаряддя кримінального правопорушення конфіскували в дохід держави.