На боротьбу із алергією витратять 10 мільйонів гривень

21.08.2019 10:00   -
Автор:

У Дніпрі планують запустити програму безкоштовної діагностики та лікування алергії.
Про це Відкритому розповіла Євгенія Дитятковська, головний алерголог Дніпропетровської області, віцепрезидент Асоціації алергологів та імунологів України, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор.
У лютому на сесії міської ради була прийнята програма боротьби з амброзією. Вона досить складна, і над її розробкою досі працюють біологи. Відомо, що існують певні схеми покосу амброзії та певні періоди її дозрівання. Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради закупив та завіз речовину із Китаю, якою будуть обробляти амброзію під корінням. Шкоди іншим рослинам вона не завдає, натомість сам кущ амброзії вбиває. Поки ця речовина знаходиться на стадії тестування та проходження реєстрації в Україні, але її вже використовували в Запоріжжі.
Також програма стосується профілактики, безкоштовної діагностики та лікування алергії. Так, на сесії міської ради прийняли рішення виділити гроші на безкоштовну діагностику для дітей та учасників АТО і в зоні проведення операції об’єднаних сил.
Відомо, що для запуску програми необхідно, щоб завершилась процедура закупівель в системі ProZorro. Запрацює нововведення лише наступного сезону, тому поки що всі аналізи платні.
Зазначимо, що ці рішення були ухвалені на 36-й сесії Дніпровської міської ради сьомого скликання. Так, було проголосовано за програму боротьби з амброзією у Дніпрі. На 39-й сесії Дніпровської міськради також обговорювали амброзію. Оновлений проєкт рішення «Про Програму по локалізації та ліквідації амброзії полинолистої та інших карантинних рослин на території міста Дніпра на 2019-2023 роки». Варто зазначити, раніше було озвучено, що на реалізацію програми необхідно 10 мільйонів гривень.
Крім того, біологами Дніпровського Державного Аграрно-економічного Університету розробляються пестициди. За допомогою новітніх технологій вирощуються комахи, які запускаються під корінь куща амброзії, але цей метод також повинен пройти клінічне випробування, щоб довести, що це безпечно для людей, тварин і рослин. На даний момент навчальні заклади, які займаються розробкою фінансування не отримали.
При першій появі грошей у бюджеті на це буде виділено кошти, але наразі взяли цей порошок, тому треба провести процедуру до кінця. Для того, щоб зареєструвати цей препарат в нашій країні, також потрібні гроші, — зазначила Євгенія Дитятковська.
Міський алергологічний центр знаходиться за адресою: місто Дніпро, міська клінічна лікарня №7, вул. Шмідта, 26. Деталі про обстеження можна дізнатися за телефоном — (0562) 42 57 60.
Також є можливість звернутися до приймальні Євгенії Дитятковської — 095 570 71 81.
Дитяча приймальня — 068 007 38 31.