МОЗ закликав українців не користуватися пластиковими масками

10.01.2022 12:37   -

Пластикові прозорі «маски» не є засобом індивідуального захисту проти коронавірусу, – повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Тривалий час працівники сфери обслуговування, кафе, ресторанів, готелів використовують так звані пластикові прозорі захисні маски. Насправді нічого спільного із засобом індивідуального захисту такі предмети не мають», — розповіли у міністерстві.

Також у МОЗ зауважили, що пластикові прозорі маски не згадуються в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила. Натомість наголошується, що необхідно використовувати захисні медичні маски чи респіратори, які повністю закривають ніс та рот.

“Люди, які використовують пластикові «маски», не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту. Це пов’язано з тим, що такі засоби не щільно прилягають до обличчя, а, відповідно, не захищають від інфікування інших та не убезпечують від зараження того, хто носить такі «маски»“, — додали у МОЗ та закликали працівників сфери обслуговування використовувати ефективні засоби індивідуального захисту.

Нагадаємо, раніше глава парламентського комітету з питань здоровʼя нації Михайло Радуцький закликав штрафувати українців за використання захисного щитка на обличчі без маски як за порушення карантину.

Також у МОЗ заявили, що вакциновані від коронавірусу повинні носити медичні маски. Також це стосується і тих, хто вже перехворів.

Група вчених з Австралії, Китаю та Великої Британії встановила, що носіння медичних масок сприяє зниженню захворюваності на коронавірус на 53%.