Морози ще нагадають про себе: синоптик дав детальний прогноз на квітень і розповів, коли чекати потепління в Україні

31.03.2023 14:03   -

Перша декада квітня принесе в Україну прохолодну та нестійку погоду із частим випаданням опадів як у вигляді дощу, так і снігу. До цього призведе діяльність “циклонів”, які активізуються у цей час в атмосфері над Європою.

Також у нічні та ранкові години 3-5 квітня спостерігатимуться заморозки у більшості областей, окрім півдня та сходу. Таким прогнозом на сайті Meteoprog поділився український синоптик Ігор Кибальчич.

У другій декаді квітня, за його словами, поки що не простежується передумов для інтенсивного потепління та зміни циркуляції, тому у цей період збережеться прохолодний і вологий характер погоди. Однак, нічні морози все ж таки поступово відступлять, хоча середньодобові температурні показники залишаться переважно нижчими за кліматичну норму. Тож до середини місяця інтенсивного та стрімкого потепління не очікується.

Більш стійка тенденція до зростання температури повітря розпочнеться після 15-16 квітня. Вже у третій декаді денні показники можуть досягати +20…+25 °С, а вночі коливатимуться в межах +7…+12 °С, спрогнозував синоптик. Також, за його словами, суттєво знизиться кількість опадів, а сонячних днів побільшає.

Загалом на більшості території України другий місяць весни виявиться досить вологим та прохолоднішим за норму, у перші дні навіть зі снігом, переважно у західних і північних регіонів, підсумував Кибальчич.

Водночас синоптики Українського гідрометцентру раніше повідомили, що у другий місяць весни середня температура повітря в Україні становитиме 9-13° тепла, що на 1-1.5° вище за норму.

Зокрема, у Києві у перший тиждень квітня стовпчики термометрів піднімуться до +9+13 градусів за Цельсієм, свідчить прогноз, опублікуваний на сайті Meteoprog. Подекуди невеликі дощі. У середині місяця температура повітря триматиметься на рівні +13+16 градусів, а вже в останній тиждень квітня зросте до 19-22 градусів вище нуля.