Молодих вчених Дніпропетровщини відзначили преміями Президента України

23.12.2019 09:30   -
Автор:

Президент України Володимир Зеленський відзначив державними преміями молодих вчених Дніпропетровщини. Лауреатами стали дослідники з Національного технічного університету «Дніпровська політехніка, Українського державного хіміко-технологічного університету та Криворізького ботсаду НАН України. За наукові розробки вони отримають по 40 тисяч гривень, повідомили у департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.
«У 2019 році на конкурс було подано майже 60 робіт від молодих вчених зі всієї України. Із них 40 відзначили державними преміями. Отримали їх і представники наукових установ Дніпропетровщини, – розповіли у департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації. – Традиційно у лідерах – прикладні наукові розробки».
Премією відзначили роботу кандидата біологічних наук, молодшого наукового співробітника Криворізького ботанічного саду Ольги Зубровської. Вона присвячена вивченню шляхів покращення екологічної ситуації. Тема дослідження – «Фізіологічна стійкість рослин в культурфітоценозах промислових міст».
Державну премію отримає і колектив авторів зНаціонального технічного університету «Дніпровська політехніка» – кандидати технічних наук Іван Луценко та Сергій Федоряченко, асистентка кафедри Марія Весела, аспірант Олександр Бешта. На конкурсі перемогла їхня робота «Наукові основи ефективної інтеграції електротранспорту в інфраструктуру населених пунктів України». Також відзначили премією і роботу «Нові високоефективні методи очищення води від розчинних та нерозчинних полютантів». Її підготувала дослідниця з Українського державного хіміко-технологічного університету Маргарита Скиба разом із трьома колегами з Київського політехнічного інституту ім. І. Сікорського.
Премію Президента України запровадили у 2001 році. За весь час нею відзначили 607 молодих вчених до 35 років. Її присуджують за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють подальшому розвитку науки, суспільному прогресу і утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі.