Міські пляжі у Дніпрі готують до відкриття літнього сезону

01.06.2021 08:43   -

Офіційні пляжі Дніпра готові до купального сезону. Йдеться про Монастирський, пляж у парку Сагайдак та Придніпровський. Там уже виконано переважну більшість вимог щодо підготовки територій. Зокрема, провели аналіз води з Дніпра, питної води та піску – вони відповідають нормам безпеки, – почистили пляжі, обстежили та прибрали дно річки, привели до ладу інфраструктуру.

«На пляжі Монастирського острова надзвичайно офіційна процедура підготовки до купального сезону. Відбувається ретельне обстеження дна річки,  перевірка та ремонт освітлення території, організація рятувального та медичного постів тощо. Дещо не припиняється й протягом усього сезону: так аналіз води та піску ми проводимо щотижня, а працівники комунального підприємства протягом сезону постійно стежитимуть та підтримуватимуть чистоту на території», – зазначив директор департаменту парків та рекреації міської ради Олександр Буйволюк.

Також цьогоріч на Монастирському пляжі створюються умови для відпочинку маломобільних груп населення.

«На пляжі облаштовано спеціальний спуск у воду для маломобільних. Сподіваємося, він матиме попит. На черзі облаштування роздягальні для такої категорії людей», – розказав директор КП «Дирекція територій і об’єктів рекреації» Вадим Галицький.

Також у зонах на Монастирському острові наразі перевіряють і ремонтують вуличні ліхтарі.

«Загалом у парку на острові 130 ліхтарів. Ми їх перевіряємо, замінюємо лампи, миємо плафони, чистимо стійки. Усе задля того, щоб містянам було комфортно відпочивати», – повідомив начальник експлуатаційно-технічного району № 1 КП «Міськсвітло» Олександр Приходько.

Пляж у парку Сагайдак також готовий до літнього сезону. Тут вже почистили пісок, обстежили дно річки, привели до ладу питні фонтанчики, душові, мийні для ніг, навіси, роздягальні та вбиральні.

«Цьогоріч ми облаштували рятувальний пост. Уклали договори із представниками ДСНС та медпрацівниками. На пляжі працюватимуть два рятувальники та один медик. До кінця червня плануємо ще оновити спортивний майданчик», – розказав начальник відділу утримання парку Сагайдак КП «Парк культури та відпочинку «Придніпровський»» Роман Мироненко.

Про подробиці очищення річкового дна, а також роботи рятувальників розповів старший водолаз 2-го класу аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС України у Дніпропетровській області Віктор Філатов: «Під час обстеження дна з-поміж різного сміття трапляється таке, що може становити небезпеку для відпочивальників. Це бите скло, мотузки, а також риболовні сітки. Окрім цього, під час купального сезону у наших обов’язках стежити за обстановкою на пляжі та воді, надавати домедичну допомогу».

На пляжі у парку Сагайдак представники служби порятунку та комунального підприємства «Госпітальєри» продемонстрували, як потрібно діяти у разі нещасного випадку на воді.

«Під час відпочинку біля водойм люди мають розуміти, що купання у нетверезому стані або занадто легковажне поводження у воді може становити велику небезпеку. Також нещасні випадки на водоймах, на жаль, часто трапляються із дітьми, тож вони мають завжди перебувати під пильним наглядом. З досвіду, дуже невеликий відсоток людей має розуміння і зможе зорієнтуватися під час виникнення ситуації, яка загрожуватиме життю людини. Тому безпека відпочивальника залежить передусім від нього самого. Ставтеся відповідально до свого здоров’я та життя», – сказав інструктор з домедичної допомоги КП «Госпітальєри Дніпра» Всеволод Дорофєєв.