Матеріальну допомогу від мерії Дніпра отримають всі, незалежно від черговості подачі заявки

07.02.2019 16:30   -
Автор:

У мерії Дніпра продовжують працювати над визначенням граничної суми матеріальної допомоги, що видаватиметься містянам за спрощеною процедурою.
Про це 7 лютого заявив секретар міської ради Дніпра Олександр Санжара, повідомляє інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.
Після позачергового засідання профільної комісії у міськраді вирішили проаналізувати та спрогнозувати кількість заявок від дніпровців. Головне завдання – розподілити гроші так, щоб будь-який мешканець міста міг одержати фінансову підтримку упродовж року.
Загалом існує два механізми отримання грошової допомоги. Один із них передбачає спрощену процедуру: потрібні заява, паспорт та ідентифікаційний код.
Такий механізм ухвалили на минулій сесії міськради – під час голосування за виділення понад 140 млн грн на фінансову підтримку населення. Найчастіше звертаються щодо одержання коштів на оплату продуктів, комунальних послуг, боргів або витрат на медицину.
Натомість уже майже тиждень ситуацію довкола виплат штучно розхитують. Серед містян зумисне поширюють чутки про завищені суми, що їх нібито можна отримати за спрощеною процедурою.
У мерії Дніпра закликають мешканців міста не піддаватися на провокації
«Велика кількість людей звертається по матеріальну допомогу. Це – нормально. Ми розуміємо, що багато з них її справді потребують. Для цього й ухвалювалася програма. Однак людей ввели в оману.
Сказали, що вони можуть отримати суму близько 3,8 тис. грн або близько 2 тис. грн. Учора за дорученням мера профільна комісія збиралася на позачергове засідання щодо цього, однак не було рішення, за яке проголосувала б більшість.
Були озвучені різні пропозиції – платити близько 200 грн за такими заявами, хтось пропонував платити близько 500 грн. Максимальна сума, яку озвучували, – 800-1000 грн. Думаю, найближчим часом комісія визначиться. Ми розуміємо, що люди приходять до мерії не просто так», – заявив Олександр Санжара.
За словами посадовця, після остаточного рішення комісії гроші почнуть виплачувати протягом максимум двох місяців.
Водночас існує ще один механізм надання матеріальної допомоги – більш розлогий. Ним можуть скористатися люди, котрі опинилися у складних життєвих обставинах, втратили житло або лікуються від тяжких недугів.
Щоб отримати матеріальну допомогу, їм необхідно подати заяву, копії паспорта та ідентифікаційного коду, а також документів, що підтверджують їхню непросту ситуацію. За наявності всіх паперів комісія з призначення та надання адресної матеріальної допомоги міської ради Дніпра ухвалює рішення.
При цьому сума допомоги може становити в середньому до 5,5 тис. грн для кожного випадку.