У Дніпропетровській області найвищі показники з впровадження інклюзивної освіти

06.02.2019 18:30   -
Автор:

«Дніпропетровщина має найвищі показники в Україні з впровадження інклюзивної освіти. Це гарний приклад для інших областей», – про це під час свого візиту у Дніпропетровську область заявила Марина Порошенко, Перша Леді України.
За її словами, в регіоні вже працює 71 медіатека, 51 ресурсна кімната, повідомляє інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.
«Якщо два роки тому тут було всього чотири інклюзивних класи, то зараз вже 255 шкіл з інклюзією. Це світова сучасна практика, щоб діти з особливими освітніми потребами відчували себе захищеними, соціалізованими, могли спілкуватися з однолітками і отримували послуги на абсолютно новому рівні», – сказала Марина Порошенко.
Тут було зроблено окремий вхід для дітей з особливими потребами, ганок з пандусом, зал лікувальної фізкультури. У самому приміщенні продумано все до дрібниць, щоб особливі діти не відчували ніяких перешкод.

У ресурсної кімнаті створені умови для відпочинку: тут є іграшки і м’які пуфи. Також була зроблена невелика кухня з їдальнею, де особливі діти набувають побутових навичок.

Зараз понад 800 дітей регіону з особливими освітніми потребами навчаються у звичайних школах, і це в 4 рази більше, ніж ще два роки тому.

Крім того, в ІРЦ працюють нові фахівці: психологи, реабілітологи, дефектологи.
«Щаслива працювати в таких прекрасних умовах. Збулася моя мрія – кабінет, ресурсна і навчальна кімнати оснащені всім необхідним. Телевізори, інтерактивні дошки, комп’ютери. Все – за вищим розрядом. А ще – безліч сучасної методичної літератури, роздаткового матеріалу», – розповіла психолог Юлія Топка.

Нині на Дніпропетровщині створюють сучасні інклюзивно-ресурсні центри в усіх опорних школах, які реконстровують. У таких установах висококваліфіковані фахівці допомагають особливим малюкам соціалізуватися. Батькам більше не потрібно возити дітей на заняття до обласного центру. Всі умови для всебічного розвитку вони мають у себе в районі.